eBay zezwala na sprzedaż NFT na swojej platformie

Jeden z największych rynków internetowych, eBay, umożliwia sprzedaż NFT.

Gigant handlu elektronicznego eBay stał się pierwszym w swojej branży, który złapał manię niewymienialnych tokenów (NFT). Firma zezwala teraz na sprzedaż NFT na swojej platformie.

Według aby Reuters we wtorek (11 maja 2021), eBay powiedział, że będzie umożliwienie sprzedaży NFT dla kolekcje cyfrowych, takich jak pliki wideo, obrazów lub kart obrotu na swoim rynku.

Tymczasem możliwość wystawiania i sprzedawania NFT byłaby dostępna tylko dla sprzedawców z białej listy. Może to oznaczać, że platforma może mieć protokół uwierzytelniania do umieszczania na liście NFT.

Najnowsze osiągnięcie nastąpiło po niedawnym oświadczeniu dyrektora generalnego eBay, Jamiego Iannone, który powiedział, że firma bada sektor NFT.

Komentując nadchodzące plany firmy, Jordan Sweetman, starszy wiceprezes i dyrektor generalny serwisu eBay ds. Rynku północnoamerykańskiego platformy, powiedział:

„W nadchodzących miesiącach eBay doda nowe funkcje, które pozwolą na udostępnienie na naszej platformie przedmiotów kolekcjonerskich opartych na łańcuchu bloków”.

Branża NFT nadal obserwuje coraz większe przyjęcie w różnych sektorach, a gwiazdy i gwiazdy sportu sięgają po branżę NFT.

Tymczasem wypad na eBay do sektora NFT jest kolejną oznaką rosnącej popularności kryptowalut i blockchain w handlu elektronicznym. Od PayPal po JD.com, sprzedawcy internetowi coraz częściej wchodzą w interakcje z pojawiającą się technologią.

Źródło: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach: