eBay rozważa dodanie opcji płatności krypto na swojej platformie

Według prezesa firmy, eBay rozważa dodanie kryptowalut do swojej platformy handlowej.

Duża internetowa platforma marketingowa eBay ujawniła, że ​​rozważa akceptację kryptowaluty jako metody płatności, jednocześnie badając branżę niewymienialnych tokenów (NFT).

eBay rozważa dodanie opcji płatności kryptograficznej

wywiadzie dla CNBC w poniedziałek (3 maja 2021 r.), CEO eBay, Jamie Iannone, stwierdził, że gigant e-commerce rozważa dodanie innych opcji płatności, takich jak kryptowaluty. Chociaż Iannone nie mówi, kiedy firma zacznie akceptować płatności kryptowalutowe na swojej platformie, ani nie wspomina o dokładnym zasobie kryptowaluty, którą by zaakceptował, oświadczenie z eBay wskazuje, że nie spieszy się z włączeniem opcji płatności kryptograficznej.

„Zawsze szukamy najbardziej odpowiednich form płatności i będziemy to nadal oceniać w przyszłości. Nie mamy bezpośrednich planów, ale to (kryptowaluta) jest czymś, na co mamy oko ”.

Rzeczywiście, branża kryptograficzna odnotowała zwiększony poziom przyjęcia przez główne firmy. W ostatnim czasie wiele dużych firm zaczęło akceptować bitcoiny i inne aktywa cyfrowe jako metodę płatności.

W marcu, producent samochodów elektrycznych Tesla ogłosił, że klienci mogą płacić za swoje produkty z Bitcoin. Główny sprzedawca win Acker ogłosił w kwietniu, że dodaje Bitcoin, ETH, Bitcoin Cash i Dogecoin jako opcje płatności.

WeWork, główny dostawca elastycznych przestrzeni roboczych, również dołączył do listy firm, które umożliwiają płatności kryptograficzne na swojej platformie. Na początku maja amerykański gigant łańcucha żywnościowego Landry’s ujawnił, że wkrótce zacznie akceptować płatności BTC.

Nawet PayPal, dawna spółka zależna eBay, ogłosiła, że ​​wkrótce uruchomi usługę kryptowalut . Nowa usługa umożliwiłaby klientom korzystanie z kryptowalut, takich jak BTC, ETH, BCH i LTC, do dokonywania zakupów u milionów sprzedawców obsługiwanych przez giganta procesora płatności.

NFT w serwisie eBay, może?

Prezes eBay powiedział również, że firma bada sektor NFT. Według Iannone:

„Jedną z największych zalet serwisu eBay jest to, że kiedy pojawia się nowy trend, pojawia się on po prostu w serwisie. Właśnie to widzimy w obszarach takich jak NFT, w których zastanawiamy się, jak możemy to lepiej zbadać, ponieważ eBay jest naprawdę znany jako miejsce do przeprowadzania transakcji towarowych ”.

Następnie skomentował plany firmy dotyczące przestrzeni NFT, stwierdzając:

„Przyglądamy się temu i badamy możliwości, w jaki sposób możemy go w łatwy sposób włączyć w serwisie. Kiedy myślisz o przedmiotach kolekcjonerskich, wszystko, co jest naprawdę kolekcjonerskie, było znane w serwisie eBay od dziesięcioleci i będzie takie przez następne kilka dekad ”.

NFT zyskały ogromną popularność w 2021 roku, a różne gwiazdy, a nawet nowojorska giełda papierów wartościowych (NYSE) podążały za modą NFT. Jednak mania NFT wydaje się kurczyć.

Źródło:Cryptopotato ; Obraz Kevin Phillips z Pixabay

Udostępnij w social mediach: