Dzienna aktywność adresów Bitcoin wskazuje, że może dojść do naruszenia 60 000 USD

Według analityków danych, aktywność w łańcuchu Bitcoina może wskazywać na nowy szczyt cen.

Dostawca analiz sieciowych, Santiment, ujawnił bardzo interesujące dane, które mogą potencjalnie posłużyć jako wskaźnik dla kolejnej podwyżki cen Bitcoina.

Aktywność w sieci pod względem dziennych adresów wzrosła od drugiego kwartału 2020 r., ale hossa zaczęła się dopiero w grudniu tego samego roku. Dostawca usług analitycznych wykorzystał obserwację certyfikowanego analityka technicznego „CRYPTO₿IRB” – wzrost aktywności w łańcuchu adresów może sugerować, że poziom ceny 60 000 USD może wkrótce zostać ponownie przekroczony.

„Średnia z siedmiu dni $ BTC w porównaniu z dziennymi aktywnymi adresami, podczas gdy “price action” rośnie. Trend wzrostowy jest najsilniejszy, gdy jest wspierany przez trendy onchain ”,

Świetne znalezisko @crypto_birb , identyfikujące aktualną korelację między dziennymi aktywnymi adresami $ BTC a ceną. Poszukaj aktywności, która może wzrosnąć wyżej, jako wskazania, że ​​60 000 $ może i powinno zostać przekroczone! 

Sygnały on-chain

Istnieje wyraźna korelacja między aktywnością adresów BTC , która osiągnęła rekordowy poziom w styczniu , a akcją cenową, więc gdy ta pierwsza wzrośnie, należy spodziewać się ruchu cenowego.

Dostawca usług analitycznych Glassnode zgłosił inny zestaw danych, który wskazuje, że posiadacze starszych bitcoinów byli niechętni do ich sprzedaży, podczas gdy młodsza podaż zmieniła się mniej niż w poprzednich cyklach hossy.

Zauważył, że przy poprzednich szczytach cen Bitcoin około 50% podaży było młodsze niż 6 miesięcy, podczas gdy obecnie jest znacznie poniżej tego poziomu na poziomie 36%.

Na rynkach byków stare monety mają tendencję do większego ruchu. Zwiększa to względną podaż młodszych monet w sieci.

Na poprzednich szczytach $ BTC około 50% podaży #Bitcoin było młodszych niż 6 miesięcy.

Obecnie jesteśmy znacznie poniżej tego poziomu (36%). https://t.co/D40RJ5FlAA pic.twitter.com/OIOnnChpk0

– glassnode (@glassnode) 21 marca 2021 r

Podczas hossy monety starsze niż sześć miesięcy są zwykle sprzedawane, ponieważ zostały zakupione w okresie bessy, jednak wskaźnik ten spada.

Dostawca usług analitycznych przyjrzał się podaży monet w ruchu, która jest młodsza niż sześć miesięcy, która również spadła w porównaniu z ostatnim cyklem hossy, co sugeruje, że osoby posiadające nowsze monety również stają się niechętne do ich sprzedaży tak szybko.

Te fale hodl mogą być używane do pomiaru nastrojów rynkowych, które nadal są przytłaczająco zwyżkowe, ponieważ ceny wahają się w strefie wysokiego poziomu 50 tys. USD.

Prognoza cen BTC

W momencie publikacji, kurs Bitcoina był nieznacznie wyższy i wynosił 57850 USD. W ciągu weekendu aktywa osiągnęły szczyt na poziomie 59 800 USD (w sobotę 20 marca), ale spadły w niedzielę osiągając najniższy w ciągu dnia poziom 56 000 USD według Tradingview.com .

BTC utrzymywał się przez ostatnie dziesięć dni i musi ponownie przekroczyć 60 000 $, aby mieć jakiekolwiek szanse na nowy rekord wszechczasów. Z drugiej strony wsparcie można znaleźć w regionie 54 tys. USD, ale utrzymuje się ono powyżej tego przez ostatnie pięć dni.

Źródło/tłumaczenie: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.