DOT osiąga nowe ATH dzięki zbliżającym się aukcjom parachain

DOT, natywna kryptowaluta sieci blockchain Polkadot, po raz pierwszy przekroczyła granicę 50 USD 1 listopada i osiągnęła nowe ATH w wysokości 50.87 USD.

Przekroczył poprzedni szczyt 48.73 USD w maju, wg danych CoinGecko. DOT, obecnie ósma co do wielkości kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, w momencie publikacji był sprzedawany po 48.69 USD.

Nowe ATH DOT’a pojawia się wraz z długo oczekiwanymi aukcjami parachainów Polkadot, które mają się odbyć w tym miesiącu. Wniosek dla zespołów parachainowych, aby zarejestrować swoje parachainy i otworzyć ich pożyczki w dniu 4 listopada, przeszedł do publicznego głosowania. Zaraz po tym, jak został przyjęty przez Radę Polkadot, zgodnie z tweetem Polkadot.

Polkadot to protokół łańcucha bloków, który łączy wiele wyspecjalizowanych łańcuchów bloków w sieć wielołańcuchową. W niej poszczególne łańcuchy bloków — lub parachainy — łączą się z łańcuchem przekaźnikowym Polkadot i są przez niego zabezpieczane. Aukcje automatów są wykorzystywane do wyboru parachainów. Te mają zostać dodane do Polkadot ze względu na ograniczoną liczbę parachainów, które mogą być obsługiwane w głównym łańcuchu przekaźnikowym.

Pierwsza partia pięciu aukcji Polkadot parachain ma rozpocząć się 11 listopada, z nową aukcją co tydzień, zgodnie z wpisem na blogu Polkadot w zeszłym miesiącu.

Kusama (KSM), rodzima kryptowaluta sieci Kusama, również wzrosła o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzi. Była notowana na poziomie 418.18 USD w czasie publikacji, zgodnie z danymi CoinGecko. Kusama jest siecią kanaryjską Polkadot dla deweloperów blockchain do budowania i testowania ich kodu, a także produktów i usług. Na Kusamie odbyło się jedenaście aukcji slotów parachainowych. 12 parachainów działa obecnie na żywo na Kusamie, w tym Acala’s Karura Network. Astar’s (wcześniej nazywany Plasm) Shiden Network, Phala’s Khala Network, Bifrost i KILT Protocol.

Udostępnij w social mediach: