Dominacja stablecoinów osiąga najwyższy poziom w historii

Kolejną oznaką rosnącego niedźwiedziego sentymentu na rynkach kryptowalut jest wzrost dominacji stablecoinów, która osiągnęła obecnie rekordowe poziomy.

Kiedy handlowcy i inwestorzy opuszczają swoje pozycje aktywów kryptograficznych, zwykle konwertują je na stablecoiny przed usunięciem ich z giełd jako fiat. Ten exodus trwa już od sześciu tygodni, powodując wzrost udziału w rynku stablecoinów.

Co więcej, dzieje się tak pomimo zmniejszenia podaży największego na świecie, Tethera. Dzieje się tak również pomimo ogromnej dziury pozostawionej przez upadek stablecoina UST Terra, niegdyś trzeciego co do wielkości.

Według CoinGecko łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich stablecoinów wynosi 155 miliardów dolarów. Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi 943 miliardy dolarów, co oznacza, że ​​stablecoiny stanowią 16,4% całości. Połowa z sześciu największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej to teraz stablecoiny.

Tether pozostaje dominujący

Obserwator branżowy „Bizantyjski generał” zauważył, że dominacja USDT i USDC nigdy nie była tak wysoka. Duże wykupy z ekosystemu Tether spowodowały odcięcie dostaw, co oznacza, że ​​„duzi gracze całkowicie opuszczają ekosystem” – dodali.

Tether pozostaje wiodącym stablecoinem pod względem udziału w rynku, który wynosi 43%. Jego podaż spadła o 19% od rekordowego poziomu 83 miliardów USDT na początku maja. Według raportu firmy dotyczącego przejrzystości w obiegu znajduje się obecnie 67 miliardów dolarów amerykańskich .

Tether przyciął około 3 miliardów dolarów w ciągu ostatnich siedmiu dni, ponieważ jego podaż wciąż się kurczy. Prowadzi to do zmniejszenia udziału w rynku, ponieważ to samo nie dzieje się z monetą USD Circle.

Udział USDC w rynku wynosi 36%, z 56 miliardami monet w obiegu. Co więcej, nie miał takich samych cięć podaży jak jego rywal i oscyluje wokół rekordowo wysokiego nakładu. Obawy regulacyjne i skarbowe nadal rzucają się w oczy. Dlatego wielu przeszło na USDC, który jest w pełni wspierany i regulowany.

Oba dominują w ekosystemie stablecoin z łącznym udziałem w rynku wynoszącym prawie 80%.

Binance USD jest trzecim co do wielkości stablecoinem z podażą 17,6 miliardów monet, co daje mu 11,3% udziału w rynku. Podaż BUSD była stabilna przez ostatnie cztery miesiące, bez dalszego bicia lub spalania tokena.

Powiązanie do uruchomienia GBPT

22 czerwca Tether ogłosił, że wprowadza na rynek kolejny stablecoin. Nowy dodatek będzie nosił nazwę GBPT, powiązany z funtem brytyjskim.

Wystartuje w lipcu, stając się piątym stablecoinem firmy po USDT, EURT, chińskim juanie CNHT i peso meksykańskim MXNT.

Udostępnij w social mediach: