Dominacja Bitcoina poniżej 49%. Bycze ETH. Przegląd rynku

Przegląd rynku Bitcoin

Podczas gdy Bitcoin nie wykazuje żadnych znaczących zysków, Ethereum skoczyło do kolejnego ATH, powyżej 2760 USD.

Oprócz krótkiego wzrostu i późniejszego gwałtownego zniesienia, Bitcoin pozostał stosunkowo spokojny, około 54,500 USD. W przeciwieństwie do tego, niektóre altcoiny nadal notują zyski i jeszcze bardziej zmniejszyły dominację BTC na rynku do poniżej 49%.

Nieudana próba ucieczki Bitcoina

Po tym, jak bitcoin odbił się od 3-tygodniowego minimum na poziomie 47 000 USD w poniedziałek, kryptowaluta była sprzedawana głównie w okolicach 54 000 – 55 000 USD. Aktywo próbowało kilkakrotnie wzrosnąć.

Sytuacja wydawała się wczoraj nieco podobna, ponieważ BTC znów spokojnie handlował około 55 000 $. Jednak długo oczekiwany raport zysków Facebooka za I kwartał, który zdusił pogłoski o tym, że gigant mediów społecznościowych posiada Bitcoin w swoim bilansie, wpłynął na cenę aktywa.

Na chwilę przed opubikowaniem tekstu, cena BTC wzrosła do nowego tygodniowego maksimum wynoszącego 56,500 USD (na Bitstamp). Ale kiedy okazało się, że bitcoin nie został nawet wymieniony w raporcie, aktywa szybko powróciły do ​​poprzedniej linii cenowej.

W kolejnych godzinach BTC spadł do najniższego w ciągu dnia poziomu 53,500 USD, ale od tego czasu odzyskał około 1000 USD. W konsekwencji kapitalizacja rynkowa bitcoina pozostaje powyżej 1 biliona dolarów.

Jednak dominacja rynkowa głównej kryptowaluty wciąż cierpi, ponieważ altcoiny wciąż ją przewyższają. Miara porównująca kapitalizację rynkową BTC ze wszystkimi innymi aktywami kryptograficznymi spadła do nowego, blisko 3-letniego minimum, poniżej 49%.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView

Alty na zielono. ETH na cenowym szczycie

Jak wspomnieliśmy powyżej, większość monet alternatywnych ostatnio radziła sobie całkiem dobrze. Ethereum przewodziło szarży z imponującymi zyskami, które nasiliły się tylko w ciągu ostatnich 24 godzin. Druga co do wielkości kryptowaluta osiągnęła nowy rekord wszech czasów, powyżej 2700 USD, ale na tym się nie skończyło.

ETH podskoczyło do kolejnego rekordu kilka godzin temu – tym razem powyżej 2760 USD. Binance Coin (5,5%), Ripple (7%), Cardano (9,5%), Polkadot (3,5%), Litecoin (2,5%), Chainlink (1,6%) i Dogecoin (1,3%) są również dobrze na zielono.

 Governance token Uniswap wzrósł najbardziej z altów o większej kapitalizacji o 12%. W rezultacie transakcje UNI znacznie przekraczają 42 USD.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Jeszcze bardziej znaczące zyski pochodzą z Fantom (54%), 1 cal (20%), Chiliz (20%), Polygon (18%), PancakeSwap (17%), Theta Fuel (15%), ICON (14%), Decentraland (12%) i Enjin Coin (12%).

Ostatecznie skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych zbliżyła się do 2,1 biliona dolarów.

Źrdódło:Cryptopotato; Winobranie zdjęcie utworzone przez jcomp – pl.freepik.com

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.