Dominacja Bitcoin spada do najniższego poziomu od 3 lat. Likwidacja sięga 2,5 miliarda dolarów

Wczorajszy spór na Twitterze między potentatem biznesowym Elonem Muskiem a społecznością kryptowalut miał daleko idące konsekwencje, które wykraczały poza ciągłe sparingi słowne na popularnym portalu społecznościowym. Dla rynku kryptowalut była to katastrofa.

Bogactwo likwidacji na rynku kryptowalut

Według danych ByBit, w ciągu ostatnich 24 godzin w wyniku krachu rynkowego spowodowanego niedźwiedzimi tweetami Bitcoin Elona Muska, zlikwidowano łącznie 2,4 miliarda dolarów pozycji długich. Podobnie łączna wartość zlikwidowanych longów w ciągu ostatnich 12 lat wynosi 1,16 mld USD.

Jesteśmy zaniepokojeni gwałtownym wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania bitcoinów i transakcji, zwłaszcza węgla, który ma najgorsze emisje ze wszystkich paliw” – powiedział Musk w notatce opublikowanej na Twitterze w zeszłą środę. „Kryptowaluta to dobry pomysł na wielu poziomach i uważamy, że ma obiecującą przyszłość, ale nie może się to wiązać z dużymi kosztami dla środowiska.

W ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano łącznie 303836 zleceń, przy czym najwyższe pojedyncze zlecenie likwidacji na Huobi-BTC o wartości prawie 90 milionów dolarów.

Wśród najpopularniejszych aktywów cyfrowych, takich jak bitcoin, ether, XRP i innych, popularna kryptowaluta SHIB, która zyskała na popularności w wyniku rosnącej popularności dogecoin, została zlikwidowana w transakcjach typu long na SHIB o prawie 43 miliony dolarów.

Rynek był równie bezlitosny dla short traderów. Według danych ByBit, w sumie 441,5 miliona dolarów w krótkich pozycjach, zostało wczoraj zlikwidowanych w wyniku wahań cenowych na rynkach kryptowalut.

Według Datamish, w ciągu ostatnich 24 godzin, 34 miliony dolarów w longach, zostało zlikwidowanych tylko na BitMEX, podczas gdy 417 BTC zostało zlikwidowanych na Bitfinex.

Dominacja Bitcoin spada dalej

Flagowy zasób cyfrowy światowej branży kryptowalut traci udział w rynku, gdy jego przewaga rynkowa maleje. Według raportów CoinMarketCap i Coin360, Bitcoin ma obecnie około 40% udziału w rynku.

Ethereum (ETH) jest obecnie drugą najpopularniejszą kryptowalutą po Bitcoinie, z udziałem w rynku wynoszącym 19,3 procent w momencie pisania. Binance Coin (BNB) ma 4 procent dominacji, Cardano 3,3 procent, a ulubiona moneta Elona Muska , Dogecoin, ma 3 procent dominacji. W styczniu 2018 roku dominacja Bitcoin spadła po raz pierwszy do najniższego poziomu 33%.

Źródło: Coin360

Zgodnie z dokładną kapitalizacją rynkową, Bitcoin spadł z ponad 1 biliona dolarów kilka tygodni temu do 843 071 072 876 USD. Kapitalizacja rynkowa Ethereum jest prawie o połowę mniejsza niż BTC i wynosi 404 613 783 369 USD, podczas gdy kapitalizacja Binance Coin , Cardano i Dogecoin spadła odpowiednio do 81 miliardów dolarów, 69,4 miliardów dolarów i 65 miliardów dolarów.

Teraz nadchodzą dwie epoki. Pierwsza to rynek niedźwiedzi, na którym ceny wszystkich aktywów spadają, jak widać po poprzednim bull run, a także podróż w sezon altów, w którym alternatywne waluty cyfrowe osiągną wyższą wycenę. Jeśli zdarzy się to pierwsze, podstawy Bitcoina i pozytywne nastroje wokół niego pomogą mu utrzymać większą dominację nad altcoinami. Jeśli wystąpi to pierwsze, łączna dominacja altcoinów , która obecnie wynosi 60,1 procent, prawdopodobnie wzrośnie w najbliższej przyszłości.

W dalszym ciągu spada dominacja na rynku BTC. Źródło: TradingView
Udostępnij w social mediach: