Dogecoin rośnie o 6,5%, BTC walczy o 19 000 USD

Podczas gdy Bitcoin nadal walczy o około 19 000 USD, Dogecoin dodał 6,5% wartości w ciągu ostatnich 24 godzin.

Po ostatniej zmienności i ostatnim od wielu miesięcy najniższym poziomie, BTC nieco się uspokoił w okolicach 19 000 USD.

Większość altów odnotowała dziś nieznaczne straty, podczas gdy Dogecoin wyszedł jako najlepszy z tych z dużymi kapitalizacjami.

BTC za 19 000 USD

Ostatnie kilka dni było dość niestabilnych dla BTC, począwszy od spadku do 18 300 USD 19 września. W tamtym czasie oznaczało to trzymiesięczne minimum dla tego aktywa.

Bitcoin przeszedł do ofensywy w kolejnych godzinach, a dwa dni później zbliżył się nawet do 20 000 USD. Było to jednak tuż przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej USA, na którym Jerome Powell zapowiedział podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych.

Podobnie jak w przypadku poprzednich przykładów, to wysłało BTC prosto na południe. W ciągu kilku godzin kryptowaluta spadła o prawie 2000 USD do kolejnego nowego, trzymiesięcznego minimum wynoszącego 18 100 USD.

Pomimo tego ogromnego spadku, bitcoin zareagował natychmiast i odbił się do 19 000 USD. W ciągu ostatniego dnia aktywo próbowało odzyskać nieco utraconej ostatnio wartości, ale zostało zatrzymane i teraz walczy o 19 000 USD.

Jego kapitalizacja rynkowa wciąż boryka się z 365 miliardami dolarów, ale jej dominacja nad alternatywami została uderzona i wynosi obecnie poniżej 39%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Dogecoin rośnie o 6%

Altcoiny również były dość niestabilne w minionym tygodniu. Ripple był niekwestionowanym liderem pod względem zysków, osiągając wzrost o 60% tygodniowo, być może z powodu akumulacji wielorybów i wydarzeń wokół pozwu przeciwko SEC. Teraz jednak XRP zmalało o ponad 8% w ciągu dnia i obecnie nie przekracza 0,5 USD.

Ethereum utrzymuje się powyżej 1300 USD, pomimo niewielkiego dziennego spadku. Cardano, Polkadot i Tron również są nieco na minusie z pierwszej dziesiątki.

Z drugiej strony Binance Coin, Solana, Shiba Inu i MATIC odnotowały niewielkie wzrosty. Dogecoin wyróżnia się dziś jako większy gainer od altów o większej kapitalizacji, z 6,3% wzrostem, który pchnął go do ponad 0,065 USD.

LINK i QNT również dodały imponujące wartości procentowe od altów o średniej kapitalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych jest spokojna i wynosi 940 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: