Dogecoin – analiza 20 kwietnia

Dogecoin odnotował wzrost cen w ciągu ostatniego tygodnia i był w stanie utrzymać stały trend wzrostowy. Jednak kilka ostatnich sesji giełdowych pokazało, że nieograniczony trend wzrostowy jest teraz w kontakcie z kluczowym poziomem oporu. DOGE może mieć utrudnioną zwyżkową trajektorię w krótkim okresie czasu.

W czasie publikacji, DOGE był notowany po 0,40 USD, a jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła 53 miliardy dolarów. W ciągu ostatnich 7 dni cena moneta wzrosła o ponad 460 procent i utrzymała 24-godzinny obrót na poziomie 34 miliardów dolarów.

4-godzinny wykres Dogecoin 

Źródło: DOGE / USD , TradingView

Akcja cenowa Dogecoina była dość obiecująca w ciągu ostatniego tygodnia i ten sam trend utrzymywał się przez ostatnie 24 godziny. Jednak po osiągnięciu przedziału cenowego 0,40 USD, moneta styka się teraz z niezwykle silnym oporem około 0,45 USD. Na kilku sesjach giełdowych, na początku dnia moneta nie zdołała przełamać tego oporu.
Jeśli tak się stanie, może nastąpić niewielka korekta, zbliżając cenę do wsparcia 0,34 USD.

Następny poziom wsparcia dla Dogecoin to około 0,26 USD. Jednak w perspektywie krótkoterminowej taki drastyczny spadek nie jest prawdopodobny, biorąc pod uwagę obecny scenariusz rynkowy. Aby DOGE mógł kontynuować trend wzrostowy, w ciągu najbliższych 12 godzin należy pokonać natychmiastowy opór. W przeciwnym razie inwestorzy mogą spodziewać się niewielkiej korekty.

Racjonalne uzasadnienie

Oba wskaźniki techniczne Dogecoin wyglądają obecnie obiecująco. Jednak wykazują one również oznaki odwrócenia trendu w krótkim okresie. Wskaźnik RSI znajduje się obecnie w strefie wyprzedaży, ale biorąc pod uwagę, jak rynek Dogecoin zachowywał się w przeszłości, RSI może wkrótce zacząć zmierzać w kierunku strefy neutralnej. W takim scenariuszu cena może ulec niewielkiemu spadkowi lub rozpocząć handel na boki.

Wskaźnik MACD przeszedł Bullish Crossover, a linia MACD zdołała utrzymać się powyżej linii sygnałowej. Wydaje się jednak prawdopodobne odwrócenie sytuacji, ponieważ linia sygnałowa nadal zbliża się do linii MACD – co wskazuje, że na rynek wkradają się krótkoterminowe niedźwiedzie.

Wniosek 

Cena Dogecoina odnotowała dość poważny wzrost w ciągu ostatniego tygodnia i moneta może kontynuować ten trend wzrostowy, jeśli będzie w stanie pokonać swój natychmiastowy opór. Jeśli jednak to naruszenie nie nastąpi w nadchodzącym dniu, moneta może znieść krótkoterminowe straty, zbliżając ją do przedziału cenowego 0,34 USD.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.