DOGE z 10-tygodniowym szczytem. ​​ETH najwyżej od czasu The Merge

ETH spogląda na 1600 USD po raz pierwszy od zakończenia Merge, podczas gdy DOGE poszybował w górę po wizycie Elona Muska w centrali Twittera.

Bitcoin nadal wyznaczał nowe lokalne szczyty w ciągu ostatnich 24 godzin, po raz pierwszy od sześciu tygodni, osiągając na krótko 21 000 USD.

Dogecoin stał się dziś najlepszym graczem po wizycie Elona Muska w siedzibie Twittera. Z drugiej strony Ethereum w końcu odnotowało pewne zyski.

BTC dotknął 21 000 USD

Po stosunkowo nudnym ostatnim tygodniu, kiedy BTC notowany był około 19 000 USD, krajobraz wokół aktywów zaczął się zmieniać pod koniec wtorku. Najpierw podskoczył z wyżej wymienionego poziomu do 20 000 USD i w przeciwieństwie do poprzednich ostatnich prób, tym razem zdecydowanie przekroczył ten poziom.

W rezultacie wczoraj odnotował sześciotygodniowe maksimum tuż nad tą pożądaną linią. Co więcej, bitcoin rósł przez resztę dnia, a nawet na krótko osiągnął 21 000 USD. Nastąpiło to w związku z doniesieniami sugerującymi, że Bank Kanady ma zamiar zmienić swoje stanowisko w sprawie podwyżek stóp procentowych.

BTC nie zdołał jednak przekroczyć 21 000 USD i cofnął się o kilkaset dolarów do poziomu tuż poniżej tego poziomu. Niemniej jednak jego kapitalizacja rynkowa nadal wynosi około 400 miliardów dolarów.

Wskaźniki on-chain błysnęły dwoma godnymi uwagi znakami, że inwestorzy muszą uważać na obserwowanie ostatniej akcji cenowej.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

DOGE strzela o 20%

Wczoraj altcoiny również potoczyły się w górę, a wiele z nich zwiększyło się o dwucyfrowe wartości. Tak było w przypadku Ethereum, które podskoczyło z 1350 USD do ponad 1550 USD. Ta ostatnia stała się najwyższą ceną aktywów od czasu zakończenia Merge.

Większość altów o większych kapitalizacjach uspokoiła się teraz w skali dziennej, z BNB, XRP, ADA i SOL z niewielkimi zyskami. Sytuacja z Dogecoinem jest jednak zupełnie inna. Największy memecoin eksplodował o ponad 20% w dzień po tym, jak Elon Musk postanowił odwiedzić siedzibę Twittera przed transakcją przejęcia.

Shiba Inu wzrósł o 6%, będąc kolejnym znaczącym gainerem. W rezultacie rywal DOGE kosztuje 0,0000011 USD.

Większość altów z niższej i średniej kapitalizacji handluje dziś spokojnie bez żadnych znaczących ruchów w żadnym kierunku. Niemniej jednak kapitalizacja rynku kryptowalut pozostała na poziomie nieco ponad 1 biliona dolarów po rajdzie w połowie tygodnia.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Udostępnij w social mediach: