Do Kwon z Terra ujawnia ogromne plany rozwoju Avalanche po zakupie 100 mln USD w AVAX

W czwartek (7 kwietnia 2022 r.) Terra ogłosiła, że nabyła tokeny Avalanche (AVAX) o wartości 100 mln USD w ramach “treasury swap” pomiędzy LUNA i AVAX.

Celem jest zwiększenie swojej rezerwy. Ta umowa OTC, aby dodać wspomniane tokeny AVAX do rezerw UST, czyni AVAX pierwszą istotną kryptowalutą oprócz BTC, która znalazła się w rezerwach stablecoina.

Firma TFL jest zaangażowana w budowanie i wspieranie nowych protokołów natywnych  UST w ramach ekosystemu Avalanche, aby zmaksymalizować swój zasięg w różnych łańcuchach i wykonać oddzielnej ‘treasury swap” o wartości 100 mln USD dla AVAX, aby zademonstrować swoje zaangażowanie w Avalanche”.

Terra, której zakupy są wspierane przez The Luna Foundation Guard (LFG), stwierdziła ponadto, że swap AVAX oznacza “początek zdywersyfikowanej puli aktywów wspierającej powiązanie UST”. Sygnalizując możliwość dodania innych kryptowalut w przyszłości. Zakup AVAX nie tylko posłuży do wsparcia rezerwy UST, ale także pomoże w rozwoju obu ekosystemów, łącząc budowniczych LUNAtics i Terra z tętniącym życiem ekosystemem Avalanche.

Wejście na rynek AVAX odbywa się po tym, jak Terra stale gromadzi BTC. Jednocześnie planuje wykorzystać do wsparcia UST – flagowego stablecoina sieci Terra i wiodącego zdecentralizowanego stablecoina DeFi pod względem kapitalizacji rynkowej.

Nikt nie może zaprzeczyć, że Avalanche jest jednym z najbardziej ekscytujących ekosystemów w web3”. Założyciel i dyrektor generalny Terraform Labs na Twitterze wyraził swoją wiarę w przyszłość sieci blockchain będących. Stwierdził, że sojusz pomiędzy Avalanche i Terra jest największym, jaki kiedykolwiek powstał w web3.

Terra planuje teraz użyć AVAX nabytych przez LFG. Zapewni tym dużą rezerwę w stosunku do UST przy użyciu automatycznego mechanizmu wybijania identycznego z tym, który został zaprojektowany dla BTC. Oznacza to, że UST zostanie powiązany z AVAX, co umożliwi jego wybijanie i wymianę na monety warstwy 1.

Do Kwon stwierdził również, że zaczną “pokrywać początkowe koszty uruchomienia” wybranych projektów wykorzystujących UST w ekosystemie AVAX, w tym koszty audytu. Co więcej, planuje stworzenie skupiska najlepszych aktywów w ekosystemie Avalanche. Obecnie wzywa się projekty AVAX do współpracy ze społecznością Terra w celu pobudzenia wzrostu.

Udostępnij w social mediach: