Dlaczego rynek Bitcoin jest teraz bardziej byczy niż w innym przypadku?

Bitcoin utrzymuje się znacznie powyżej 47,5 tys. USD od 20 sierpnia. Gdy jego cena przekroczyła krytyczną barierę 48 tysięcy USD, wielu członków społeczności wyraźnie widziało drogę powyżej 50 tysięcy USD.

Ponieważ Bitcoin ma wciąż kilka poziomów oporu do przebicia, zanim będzie mógł oscylować powyżej 50 tys. USD, rynek spot może być nieco ostrożny wobec swoich ruchów.

Jednak rynek opcji ma kilka interesujących kart, z których każda może dyktować krótkoterminowe działanie Bitcoina.

Trzymiesięczny szczyt

Gdy BTC stoi w obliczu oporu na poziomie 49 tys. USD, wolumeny transakcji na rynku spot nie wykazały większych skoków. Jednak wolumen Opcji osiągnął szczyt 20 sierpnia – prawie 40% skok. Co więcej, warto również zauważyć, że Open Interest (OI) dla opcji bitcoinowych osiągnęło swoje trzymiesięczne maksimum w wysokości 7,5 miliarda dolarów w dniu 21 sierpnia, na tydzień przed kolejnym dużym wygaśnięciem opcji w dniu 27 sierpnia.

Oznacza to, że za mniej niż tydzień wygaśnie kontrakt 40,2 tys. Bitcoinów. Opcje to kontrakty pochodne, które dają posiadaczowi prawo, ale nie obowiązek, do kupna lub sprzedaży aktywów bazowych po z góry określonej cenie. Jest to również znane jako „cena wykonania”.

Źródło: Glassnode

Trendy OI zwykle podkreślają skoki tuż przed datą wygaśnięcia lub jakiś czas przed nimi i narastają po każdym wygaśnięciu.

To samo wskazywało na wzrost płynności na rynku opcji i większą liczbę uczestniczących inwestorów. Jak widać na powyższym wykresie, utrzymujący się wzrost Options OI wraz ze wzrostem BTC wskazuje na kontynuację tego trendu. Warto zauważyć, że 21 sierpnia Open Interest było najwyższe od trzech miesięcy.

Jak naprawdę byczy jest Bitcoin?

Wskaźnik Call-to-Put w momencie pisania tego tekstu wynosił 2,01 i przechylił się na korzyść byczych opcji call. Dane odzwierciedlały opcje kupna w wysokości 115 843 BTC w zestawieniu z 57 742 opcjami sprzedaży. Najwyraźniej połączenia dominowały w sprzedaży o prawie 50%.

Źródło: Bybt

Tak więc, podczas gdy niedźwiedzie przewidują, że cena BTC spadnie poniżej 44 000 USD, byki potrzebują silnego pchnięcia powyżej 50 000 USD, aby pozostać w grze. Jednak wygaśnięcie kontraktów 27 sierpnia może zwiększyć wolumeny Bitcoina, wywołując większą dynamikę rynku. Będzie to kluczowe dla utrzymania rajdu.

Udostępnij w social mediach: