Dlaczego „DeFi i Bitcoin nie mogą się razem rozwijać”?

Od 19 marca łączna wartość zablokowana w DeFi przekroczyła 44 miliardy dolarów i podwoiła się od początku roku. 

Ale to nie znaczy, że sektor DeFi może przyćmić Bitcoina . Oprócz przekonania, że ​​Bitcoin dominuje nad wszystkimi innymi kryptowalutami, Held powiedział, że „narracja DeFi” wydaje się „nie działać”.

Bitcoin jest dominujący, ponieważ uważa za „produkt dopasowany do rynku”, argumentował Held. 

Jest to terminologia używana przez ludzi zajmujących się produktem, aby mówić o tym, jak mój produkt rozwiązuje problem. Bitcoin rozwiązuje bardzo realny problem z interfejsem, który widzą wszystkie te instytucje i handlowcy detaliczni na całym świecie.

Jeśli chodzi o altcoiny i sektor DeFi, w szczególności Held stwierdził, że większość projektów kryptograficznych to „rozwiązania szukające problemu”.

Nie tak budujesz rzeczy. Tworzysz rzeczy, ponieważ tworzysz rozwiązanie, które natychmiast rozwiązuje problem. I tak zawsze robił Bitcoin.

Chociaż jest optymistą co do produktów DeFi, Held jest przekonany, że potencjał wartości Bitcoina był „o wiele wyższy” z powodu obecnych zagrożeń ekonomicznych. Na przykład firmy takie jak Tesla i MicroStrategy dodały Bitcoin do swojego portfela ze względu na jego potencjał do zabezpieczenia inflacji. Ponadto zakres DeFi może być ograniczony ze względu na „skomplikowaną” narrację, która jest trudna do zrozumienia dla detalistów. 

W porównaniu z innymi aktywami, Held powiedział, że Bitcoin był „najuczciwszym zadaniem”. 

Bitcoin, w przeciwieństwie do firm prywatnych, w przeciwieństwie do spółek kapitałowych i technologicznych, był dostępny nie tylko dla akredytowanych inwestorów. Nie trzeba było też być konkretnym obywatelem określonego kraju, aby mieć dostęp do rynków finansowych Bitcoin. Każdy może wymieniać Bitcoin na lokalną gotówkę fiducjarną.

Jednak krytycy aktywa często twierdzą, że Bitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości . Nawet ci, którzy nie obsługują fiat twierdzą, że krypto, która reprezentuje wolność finansową, ma niepewną przyszłość jak długo scentralizowane podmioty, takie jak instytucje finansowe oraz rządy będą istnieć .

Źródło/tłumaczenie: AMB Crypto

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.