Dlaczego Bitcoin wciąż jest poniżej 40 000 USD?

Inwestorzy detaliczni nie są już jedynymi, których to dotyczy, gdy Bitcoin spada na rynku. Inwestorzy instytucjonalni również są dość zagłębieni w aktywa cyfrowe, a ich nastroje rynkowe mają znaczenie podczas każdej cyklicznej zmiany trendu.

Bitcoin w tej chwili oscyluje między 35 000 a 40 000 USD, ale jego upadek z poziomu ATH został rozprzestrzeniony z powodu rynkowych instrumentów pochodnych. Teraz, 3 tygodnie później, warto przeanalizować, jak zmieniły się trendy rynkowe u akredytowanych traderów.

Kontrakty terminowe na CME Bitcoin spadają – słabe otwarte zainteresowanie

Źródło: SKEW

Od początku kwietnia CME Bitcoin Futures odnotował spadek otwartego zainteresowania. Agresywny rajd BTC już wywoływał u kilku traderów nerwowość, ale optymizm detaliczny nadal pompował cenę, dopóki tempo nie osłabło. Otwarte zainteresowanie spadło o ponad 25% w maju, ponieważ ucierpiały również dzienne wolumeny. Co więcej, według Skew, kontrakty były w chwili publikacji na najniższym poziomie od 3 miesięcy.

Jednak ogólny obraz nie jest tak chaotyczny, jak oczekiwano.

Smart Money jest niewzruszony. Rynek opcji jest ostrożny 

Masowa kapitulacja w trzecim tygodniu maja wywołała panikę w umysłach inwestorów. Ten szczególny sentyment zbiegł się z faktem, że od końca lutego instytucje zaczęły wychładzać swoje zainteresowanie. Podczas gdy niektórzy spodziewali się, że inwestorzy instytucjonalni zmienią swoją pozycję na rynku po upadku, najnowszy raport CME COT sugeruje coś innego.

Według raportu, Smart Money nie reagowały na to wydarzenie. Zarówno długie, jak i krótkie pozycje nie były drastycznie nie na miejscu i chociaż zarządzający aktywami wskazywali na bardziej kierunkowe nastawienie, niektórzy inwestorzy obecnie zamykają swoje krótkie pozycje (lub kupują obecny dołek).

Źródło: Ecoinometrics

Oczekiwano wpływu na stronę detaliczną, gdy handlowcy opuszczą swoje długie pozycje i spróbują znaleźć dno na rynku.

Jeśli chodzi o handel opcjami, wygaśnięcie kontraktu 21 maja pozostawiło niesmak. W czasie publikacji prasowej rynek kurczył się pod względem rekordowego stosunku sprzedaży. Chociaż nastroje nie były wprost niedźwiedzie, inwestorzy opcji zauważyli poczucie ostrożności.

Spadek zmienności może ograniczać ruch?

Jednym z głównych problemów związanych z niskimi wolumenami i niższą aktywnością w zakresie instrumentów pochodnych jest gwałtowny spadek zmienności rynku. Zmienność jest dla Bitcoina jest dwukierunkową ulicą i chociaż dominowała podczas krachu, jej obecność prawdopodobnie spowoduje również zwrot powyżej jego bezpośredniego oporu wynoszącego 40 000-50 000 USD.

Bardzo ważne będzie obserwowanie zachowania traderów w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ potrzebna jest aktywność, aby ponownie pchnąć cenę w zwyżkowy kierunek.

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: