Discord zintegruje ETH w swojej sieci za pomocą Metamask i WalletConnect

Słynna aplikacja związana z grami, która zyskała popularność po boomie branży NFT, nie może się doczekać wdrożenia obsługi Ethereum za pośrednictwem Metamask i WalletConnect.

Dyrektor generalny i założyciel Discord rozdrażnił społeczność tweetem, zawierającym zrzut ekranu aplikacji Discord z logo Ethereum i możliwością połączenia portfela.

Z osobnym oknem na ekranie, aplikacja zawiera również zakładkę “połącz konto”, która już istnieje w aplikacji. Dzięki ewentualnej aktualizacji, użytkownicy będą mogli połączyć swoje “konta” Ethereum bezpośrednio z aplikacji.

Nie ma dodatkowych plotek o implementacji kryptowaluty bezpośrednio w aplikacji związanej z grami ani o jej przyszłych funkcjach.

Aktualizacja stworzyłaby szereg możliwości dla społeczności. W tym płatności i rywalizację z cennymi nagrodami, niektórzy użytkownicy nie przyjęli potencjalnej aktualizacji ciepło.

Większość z nich narzekała, że ​​Discord nie ma zabezpieczeń, a serwery często stają się celem ataków phishingowych. Dodanie obsługi Ethereum tylko pogorszy sytuację.

Dziennikarz Blockchain Colin Wu stwierdził,  że decyzja Discorda o wyborze Ethereum jako obsługiwanej kryptowaluty jest wątpliwa ze względu na nierealistycznie wysokie opłaty, zwłaszcza za częste transakcje.

Innym punktem dodania obsługi kryptowalut w aplikacji jest możliwość wykorzystania NFT. Ten może znaleźć swoje zastosowanie na niektórych serwerach związanych z branżą.

Po szybkim wzroście branży NFT, większość projektów wykorzystuje Discord jako główne źródło komunikacji i public relations, w tym marketingu i sprzedaży.

Udostępnij w social mediach: