Czy XRP może zyskać na spadku ceny Bitcoina wywołanym przez Teslę?

13 maja był swego rodzaju “czarnym piątkiem” dla wielu zwolenników Bitcoina w społeczności kryptowalut, po ostatniej deprecjacji cen na rynku.

Wspomniana korekta pojawiła się za sprawą prezesa Tesli, Elona Muska, który ogłosił, że firma produkująca samochody elektryczne zawiesi swoje wsparcie dla wprowadzenia płatności BTC do odwołania.

Robiąc to, Tesla i Musk wskazali na rosnący ślad węglowy wydobycia BTC jako główny powód nagłej decyzji. To powiedziawszy, oboje nie zrezygnowali jeszcze z Bitcoin, z oświadczeniem mówiącym: „Podczas gdy Tesla czeka, aż Bitcoin przejdzie na energię odnawialną, firma przyjrzy się innym kryptowalutom, które zużywają mniej niż 1% z energii transakcyjnej Bitcoina”.

W wyniku wspomnianego rozwoju, rynek kryptowalut odnotował stratę w wysokości około 365 miliardów dolarów. Skoro pozycja BTC jest nieco zagrożona, czy strata jednej monety może być zyskiem innej kryptowaluty?

Wkrótce po pojawieniu się wiadomości, kilku przedstawicieli kryptowalut czekało na swoją kolej, aby zaprezentować referencje dotyczące zrównoważonej energii swoich kryptowalut.

Jeden z nich – XRP – altcoin w centrum wojny Ripple z SEC, prowadzony przez CEO firmy blockchain, Brada Garlinghouse’a. W niedawnym tweecie napisał:

„ Nie zastanawiajmy się zbytnio… Niewiele osób zmieniło świat tak, jak ElonMusk  nie ma wątpliwości, że BTC tu zostanie – ale zaprzeczanie istnieniu problemu nie jest drogą do jego rozwiązania. Niezależnie od tego, czy chodzi o odnawialne źródła energii, czy zmiany architektoniczne, kontynuujmy rozwiązanie. ”

Ripple i jego dyrektorzy, którzy niedawno dołączyli do Crypto Climate Accord, w przeszłości krytykowali zużycie energii przez BTC, a jedno z ich oświadczeń zapewniało:

„Token XRP jest 10 000 razy bardziej energooszczędny niż Bitcoin”.

I nie tylko Ripple. Wielu zwolenników XRP w społeczności wyraziło swój optymizm również na platformie mediów społecznościowych. W rzeczywistości, według tweeta adwokata Johna Deatona , Elon Musk mógł właśnie wręczyć XRP najlepszą kampanię reklamową „na srebrnym talerzu”.

Inni, jak gwiazda Shark Tank, Mark Cuban, pozostają jednak niewzruszeni .

„ My na http: // Mavs.com będziemy nadal akceptować BTC / Eth / Doge, ponieważ wiemy, że zastąpienie złota jako środka przechowywania wartości przyczyni się do ochrony środowiska”.

Niewielu zwolenników Bitcoina wyraziło rozczarowanie tą decyzją.

Obecny rozwój należy również odczytywać w kontekście niedawnej próby „ kontroli szkód ” Muska, mającej na celu ożywienie DOGE po niedawnej rzezi. Środki te obejmowały ankietę Tesli dotyczącą włączenia DOGE, a także nowe przedsięwzięcie SpaceX .

Źródło:AMBCrypto ;

Udostępnij w social mediach: