Czy NFT pomogą SOL prześcignąć jego wydajność, aby osiągnąć 140 USD?

Na koniec dnia 28 lutego 2022 r. kurs Solana wyniósł 98,86 USD, po wzroście aż o prawie 17% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Sztuka dla SOL

Rynek NFT Solany, której kapitalizacja rynkowa wynosi nieco poniżej 1 mld USD, przyciąga uwagę na całym świecie. W biuletynie OurNetwork Craig Burel zauważył, że: “Liczba uruchomień NFT na Solanie gwałtownie wzrosła, a łączna liczba NFT wybijanych przy użyciu Metaplex przekroczyła 8 mln. Od września nastąpił znaczny wzrost liczby portfeli z więcej niż jednym NFT, która ostatnio przekroczyła 500 tysięcy”.

Jak te liczby wyglądają w porównaniu z gigantem OpenSea? W lutym 2022 r., dane Dune Analytics wykazały, że na OpenSea [Ethereum] sprzedano 2,033,077 NFT, podczas gdy na Opensea [Polygon] 1,764,674 NFT. Jednak bazujący na Solanie rynek NFT Magic Eden odnotował więcej transakcji niż OpenSea.

NFT mogą mieć za sobą dobry sezon, ale w obliczu obecnej wojny, nastroje inwestorów są zmienne. Dane Santiment ujawniły, że od początku roku ważone nastroje były w większości negatywne.

Źródło: https://app.santiment.net/charts/0t9eBnzm__sCl

Tymczasem obserwacja aktywności deweloperskiej może zapewnić więcej wglądu w stan sieci Solana. Chociaż aktywność ostatnio osiągnęła szczyt pod koniec grudnia, od tego czasu spadła prawie o połowę.

Źródło: https://app.santiment.net/charts/0t9eBnzm__sCl

Jak wskazano w biuletynie OurNetwork, od września 2021 r. liczba unikalnych aktywnych użytkowników wzrosła o ok. 300%. Jednak awarie sieci Solana były powodem do niepokoju. W biuletynie stwierdzono, że: “Liczba unikalnych użytkowników osiągnęła najwyższy poziom 299 tys. pod koniec stycznia, ale spadła nieco do 232 tys. po ostatniej awarii sieci”.

Warto zauważyć, że adopcja sieci Solana wykazuje ogólną tendencję wzrostową. W tym kontekście, OurNetwork wskazał również na znaczenie dwóch portfeli Solana – Solflare i Phantom – które wprowadziły swoje własne aplikacje na iOS.

Udostępnij w social mediach: