Czy inwestycja Seqouia w FTX wpłynie negatywnie na fundusz?

Firma powiedziała, że ​​jej całkowita ekspozycja na FTX stanowi niewielką część całego jej portfela.

sequoia ftx

Duża firma venture capital Sequoia Capital spisała wartość swojej inwestycji w obleganą giełdę kryptowalut FTX do zera.

Warto zauważyć, że firma była częścią inwestorów, którzy uczestniczyli w rundzie finansowania FTX o wartości 900 milionów dolarów w lipcu 2021 r., co spowodowało, że wycena giełdy wyniosła wówczas 18 miliardów dolarów.

Sequoia obniża inwestycję FTX do 0

W notatce dla komandytariuszy, która została ujawniona na Twitterze w czwartek (10 listopada 2022 r.), firma venture capital stwierdziła, że ​​jej inwestycja w FTX i FTX.US – amerykańską jednostkę giełdy – w sumie 213,5 miliona dolarów, zostaje obniżony do 0 dolarów.

Sequoia zainwestowała 150 milionów dolarów w FTX i FTX.US za pośrednictwem swojego Global Trust Fund III, zauważając, że inwestycja ta stanowiła tylko 3% całkowitego kapitału funduszu. Firma venture capital zapewniła udziałowców, że fundusz jest w dobrej kondycji finansowej, gdyż posiada zrealizowane i niezrealizowane zyski w wysokości 7,5 mld USD.

Za pośrednictwem Funduszu SCGE dokonano również oddzielnej inwestycji w wysokości 63,5 mln USD w oba podmioty. Ale ekspozycja wyniosła 1% swojego portfela.

Sequoia stwierdziła ponadto, że zawsze przeprowadzała dokładną staranność przed zainwestowaniem i zrobiła to samo dla FTX. Firma była częścią 60 inwestorów, którzy zebrali 900 milionów dolarów w ramach finansowania serii B FTX w lipcu 2021 roku, co wyceniło giełdę na około 18 miliardów dolarów.

„W czasie naszej inwestycji w FTX prowadziliśmy rygorystyczny proces staranności. W 2021 r., roku naszej inwestycji, FTX wygenerowała około 1 mld USD przychodów i ponad 250 mln USD dochodu operacyjnego”.

Podczas gdy Sequoia powiedziała, że ​​natura i zakres ryzyka są obecnie nieznane, firma powiedziała udziałowcom, że dostarczy więcej informacji na temat sytuacji FTX, którą firma „szybko się rozwija”.

Tymczasem okaże się, jakie działania podejmą inni zwolennicy FTX, tacy jak Softbank i Pantera Capital Temasek.

Odpowiedzi na upadek FTX

Senator USA Elizabeth Warren wtrąciła się w sagę FTX, stwierdzając, że upadek giełdy był oznaką, że cała branża to „dymy i lustra”. Senator Warren, jedna z najzagorzalszych krytyków kryptowalut na Kapitolu, powiedziała, że ​​będzie nadal naciskać na agresywne egzekwowanie prawa przez SEC w celu „egzekwowania prawa w celu ochrony konsumentów i stabilności finansowej”.

Były dyrektor generalny Kraken, Jesse Powell, w długim wątku na Twitterze zaatakował dyrektora generalnego FTX Sama Bankmana-Frieda za jego lekkomyślność i socjopatyczne zachowanie. Powell powiedział również:

„Uszkodzenia tutaj są ogromne. Implozja wymiany tej wielkości jest darem dla hejterów bitcoinów na całym świecie. To wymówka, na którą czekali, aby usprawiedliwić atak, który trzymali w tylnej kieszeni. Będziemy pracować nad tym przez lata.”

Były szef Krakena obwiniał również amerykańskich regulatorów i prawodawców za nie zapewnienie sprzyjającego środowiska i odpowiedniej polityki regulacyjnej dla firm kryptograficznych.

Udostępnij w social mediach: