Czy Cardano się popsuło? Wrze na Twitterze

Wprowadzenie inteligentnych kontraktów w publicznej sieci testowej Cardano, zostało splamione kampanią oszczerstw prowadzoną przez współzałożyciela Ethhub.io Anthony’ego Sassano, jednego z najgłośniejszych członków społeczności Ethereum.

Sassano opublikował serię zrzutów ekranu z wątku Reddit, które rzucają światło na problem ze współbieżnością, z którym boryka się Minswap, giełda swap na Cardano, która została uruchomiona 3 września.

Użytkownicy zaczęli otrzymywać błędy podczas próby wymiany tokenów i zapewnienia płynności.

Rozszerzony model księgowania niewydanych transakcji Cardano (EUTXO) może obsłużyć tylko jeden wynik transakcji na blok. To sprawia, że ​​Minswap jest w zasadzie bezużyteczny.

Po tym, jak wątek Sassona stał się “wirusowy”, wielu doszło do wniosku, że inteligentne kontrakty Cardano nie działają, a blockchain jest po prostu zepsuty.

Nawet niektórzy członkowie społeczności zaczęli twierdzić, że taki problem byłby „wyrokiem śmierci” dla Cardano, jednocześnie kwestionując „recenzowane badania” zespołu.

Jednak zdecentralizowana giełda SundaeSwap Labs oparta na Cardano rozwiała niektóre, powszechne nieporozumienia dotyczące tego problemu, twierdząc, że w rzeczywistości możliwe jest przeprowadzenie wielu setek transakcji na blok. Pojawił się również pomysł stworzenia wymiany opartej na księdze zamówień na blockchainie Cardano. To byłoby niewykonalne na Ethereum lub giełdzie hybrydowej. SundaeSwap twierdzi, że już wymyślił własne rozwiązanie.

„Hałas i FUD”

Podczas ostatniej sesji zapytaj mnie o cokolwiek, dyrektor generalny IOG, Charles Hoskinson, określił ostatnie oskarżenia jako „hałas” i „FUD”:

Reddit się nie zgodzi. Twitter się nie zgodzi. Telegram się nie zgadza. Chłopaki, to hałas i to FUD. Zbudowanie naprawdę skalowalnego systemu rozproszonego, który jest zdecentralizowany i dopuszcza aktorów bizantyjskich, jest naprawdę jedną z najtrudniejszych rzeczy na świecie.

Twórca Cardano wyjaśnia, że ​​skalowanie inteligentnych kontraktów będzie wymagało rozwiązań przetwarzania poza łańcuchem, takich jak Hydra. Wskazując, w jaki sposób Ethereum inwestuje miliony dolarów w rozwiązania takie jak optymistyczne rollupy (ORU):

Nie można zbudować tych systemów w sposób, w którym skalują się z miliardami transakcji na sekundę w jednym systemie. Musisz dzielić i zwyciężać, musisz grupować, musisz wstępnie przetworzyć, musisz przenieść rzeczy do różnych dziedzin.

Hoskinson powiedział również, że możliwe byłoby stworzenie „super skomplikowanego” DEX jako łańcucha bocznego. Pod warunkim, że istnieje wystarczający popyt komercyjny i aktywność handlowa.

W międzyczasie istnieje już kilka obejść. Occam.fi, jeden z uczestników programu Plutus Pioneer, wymyślił już zdecentralizowane rozwiązanie problemu współbieżności. ErgoDex naprawia to poprzez grupowanie transakcji, ale także tworzy centralizację.

Udostępnij w social mediach: