Czego można się spodziewać, po wygaśnięciu opcji Bitcoina, o wartości 6 mld USD, w najbliższy piątek?

Giełdy kryptowalut wciąż ulepszają swoje produkty, aby przechwycić rosnącą ilość zakładów inwestycyjnych. Zmienność na rynku stwarza nowe możliwości w tej niszowej alternatywie.

Kontrakty opcyjne, pozwalają inwestorom i handlowcom na zakup określonego aktywa po ustalonej cenie w przyszłości. W przypadku opcji można było zawrzeć umowę, gdy Bitcoin osiągnął 10 000 USD we wrześniu 2020 r., aby odkupić monety po dokładnie tej kwocie po sześciu miesiącach – czyli w marcu 2021r, kiedy Bitcoin jest sprzedawany znacznie powyżej 50000 USD. Taki inwestor osiągnąłby wystarczające zyski. Pięciokrotny wzrost ceny.

Odmiana tego ruchu inwestycyjnego jest widoczna w kontraktach futures na Bitcoin. Różnica między nimi polega na tym, że podczas gdy kontrakty futures upoważniają Cię do zakupu Bitcoinów w drodze umowy w momencie wygaśnięcia kontraktu, opcje nie nakładają takiego obowiązku. Z trendów udokumentowanych przez Blockchain.news wynika, że ​​ta swoboda kupowania aktywów może powodować dzikie wahania cen dla Bitcoin.

Aż 6 miliardów dolarów w opcjach Bitcoina wygasa w ten piątek, 26 marca. Działania posiadaczy kontraktów mogą mieć odpowiedni wpływ na cenę Bitcoina w nadchodzących dniach lub tygodniach. Jeśli inwestorzy zdecydują się kupić Bitcoina w momencie wygaśnięcia opcji, może wystąpić wzrostowa i dodatnia presja na cenę BTC. Odwrotny trend zostanie zapoczątkowany, jeśli opcje nie zostaną wykonane, a inwestorzy zrealizują zyski.

Cena Bitcoina obecnie spada, a wartość „cyfrowego złota” kosztuje 53 949,71 USD. Co oznacza spadek o 6,73% w ciągu ostatnich 24 godzin w momencie pisania tego artykułu, zgodnie z CoinMarketCap.

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.