Czas na sezon Ethereum? Czego możemy oczekiwać

Cena Ethereum znajdowała się w stałym trendzie wzrostowym od ostatniego tygodnia marca. Chociaż perspektywa zwyżkowa wydawała się stabilna, wstrząs na rynku Bitcoin odebrał wiele zysków ETH i zmusił jego cenę do zejścia poniżej 2 tysięcy USD. 

Cena zdołała ograniczyć straty i wywołać okres ożywienia w ciągu ostatnich 24 godzin, stawia to jednak akcję cenową Ethereum w dość niepewnej sytuacji.

Dla handlowców i inwestorów kluczowe pozostaje pytanie, co dalej z ETH i czy ma on wystarczającą siłę, aby utrzymać poziom ceny, a nawet dążyć powrotu do zakresu wokół obecnego ATH.

Chociaż Ethereum jest największym altcoinem na rynku kryptowalut, może być kluczem do wywołania rajdu altcoinów. Wciąż nie wiadomo, czy może rozpocząć niezależny rajd. W porównaniu z BTC, ETH było w stanie zacząć osiągać zyski w zakresie średniej ceny z 24 godzin i tygodniowo. Jednak ETH nadal jest wyjątkowo podatne na zmiany dynamiki na rynku BTC i szybko to odzwierciedla, wywołując efekt domina na rynku altcoinów

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że po spadku ceny moneta była w stanie zaobserwować niewielki jej wzrost, oznacza to, że ETH może być w stanie zmienić narrację na swoim rynku krótkoterminowym, a nawet rozpocząć solidne odbicie w kierunku kluczowego przedziału cenowego. Około 2300 – 2400 $ w nadchodzącym tygodniu.

Glassnode

Źródło: Glassnode

Co ciekawe, dane dostarczone przez Glassnode rzucają światło na podstawy waluty w ciągu ostatnich 24 godzin oraz na to, jak te zmiany były pomocne dla ogólnego trendu cenowego ETH.

Z danych wynika, że ​​ETH odnotowało znaczny wzrost wolumenu transakcji, liczonego na podstawie średniej z 7 dni. Glassnode podkreślił, że wolumen osiągnął obecnie najwyższy od miesiąca poziom i wyniósł około 142 789 956 ETH.

Pomimo wysokich cen gazu odnotowanych w ostatnich dniach, w sieci ETH odnotowano wzmożony ruch. Chociaż nie jest to wskaźnik tego, czy rynek zmienił się w byczy czy niedźwiedzi, pokazuje, że handlowcy poruszają monetami.

Źródło: Glassnode

Oprócz powyższych danych, Glassnode poinformował również, że nastąpił gwałtowny wzrost liczby monet przenoszonych do portfeli giełdowych. To dodaje większej przejrzystości nie tylko do ostatniego spadku cen, ale także do tego, czego można się spodziewać w krótkim okresie. Zwykle oznaką silnego nastroju hodowlanego jest przenoszenie monet z giełdy do cold wallet’ów.

Jednak w przypadku ETH wydaje się, że dzieje się odwrotnie. W związku z tym można argumentować, że krótkoterminowe zyski są obecnie siłą napędową rynku, a stosunkowo „wysoka” wycena ETH (pomimo niedawnego spadku) może stanowić zachętę dla inwestorów zainteresowanych zyskami short-term. Co ciekawe, ilość krążącej podaży, ostatnio zmieniła się między 1 tygodniem a 1 miesiącem temu, również odnotowała znaczny spadek i wynosi około 12 374 410 835 ETH.

Chociaż oznaki ożywienia są obiecujące, ETH jeszcze nie wyszedł z lasu, a wraz z rozwojem rynku ETH może być niezwykle wrażliwy na ruch cenowy BTC. Korelacja z BTC nadal jest najsłabszym ogniwem ETH i będzie wymagała znacznej dynamiki kupujących, aby udać się w kierunku obecnego ATH.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.