CTO Ripple: Dlaczego sprzedałem swoje Bitcoiny

Rynek kryptowalut zyskał ostatnio na popularności, a wiele osób jest teraz szczerze zainteresowanych tym, w jaki sposób mogą wykorzystać swoją pozycję na rynku.

David Schwartz, Chief Technology Officer w Ripple, postanowił niedawno obalić kilka mitów krążących po rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o HODLing.

CTO Ripple napisał na Twitterze,

„Ciągle słyszę, że nie możesz stracić pieniędzy, jeśli nie sprzedajesz. To bzdury i należy je uśmiercić na zawsze. Według pierwszego przybliżenia, każdy, kto ma 500 USD, może wymienić je na kryptowaluty o wartości 500 USD. Każdy, kto ma kryptowaluty o wartości 500 USD, może je wymienić za 500 USD ”.

Jak twierdzi Schwartz, nie ma dużej różnicy między osobami posiadającymi fiat lub krypto za taką samą kwotę. Powiedział, że handlowcy często źle rozumieją dynamikę rynku, trzymając kryptowaluty, nawet gdy ich wartość spada. Schwartz nazwał to absurdem i zauważył, że w rzeczywistości oznacza to, że tracisz pieniądze.

„Więc jeśli kupiłeś kryptowalutę o wartości 1000 USD, a jej cena spadła do 500 USD, nie poszedłeś ani lepiej, ani gorzej niż ktoś z 1000 USD, do nie lepszego i nie gorszego niż ktoś z 500 USD. Stwierdzenie, że to nie jest utrata pieniędzy, jest całkowicie absurdalne ”.

CTO Ripple poparł swoje twierdzenie, argumentując, że praktykował zmniejszanie ryzyka dla Bitcoin i sprzedawał zainwestowaną kwotę z zysku, który osiągnął do tej pory. Schwartz dodał,

 „Właśnie to robiłem z moim Bitcoinem. 100 USD, 250 USD, 750 USD, 2500 USD, 7500 USD, 20 000 USD i 50 000 USD. Teraz wynosi 63 000 USD i zostało mi z tego około 2% ”.

Jednak wraz ze wzrostem wartości Bitcoina, który ostatnio osiągnął nowy rekord wszechczasów, żałował, że sprzedawał monety wcześniej. Jest to, jak powiedział Schwartz , „wada zmniejszania ryzyka”.

Było dużo szumu wokół HODLowania swoich kryptowalut, ale nie zdając sobie sprawy z zysku, wielu traderów ostatecznie inwestuje w błoto. Zdaniem dyrektora zarządzającego, to trzymanie miałoby sens, gdyby użytkownicy skupili się na szansie wzrostu i czuli się komfortowo z ryzykiem. Jednak ci, którzy uważają, że „sprzedaż jest samolubna lub oznaką słabości”, muszą zostać skorygowani, powiedział.

Podczas gdy Schwartz żałował, że sprzedał swój Bitcoin, niektórzy członkowie społeczności szybko przypomnieli mu o stracie 90 milionów dolarów, którą poniósł, zamykając swoją pozycję w Ethereum w przeszłości. 
Niecałe 24 godziny temu rynek kryptowalut odnotował ogromny wzrost wartości, a druga co do wielkości kryptowaluta osiągnęła najwyższy w historii poziom 2487 USD na listach przebojów.

Komentując, że wybrał bezpieczniejszą ścieżkę, Schwartz odpowiedział , stwierdzając, że sprzedaż była „pomyłką”.

Źródło:ABMCrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.