CoinShares listuje Bitcoin, Ethereum i Litecoin ETP na niemieckiej giełdzie Xetra

CoinShares – największa europejska firma inwestująca w aktywa cyfrowe – ogłosiła dzisiaj, że jej produkty giełdowe wspierane fizycznie Bitcoin, Ethereum i Litecoin są notowane na niemieckiej giełdzie Börse Xetra.

CoinShares, który jest notowany na Nasdaq First North Growth Market, wprowadził Bitcoin ETP – pierwszy ze swoich ETP – na szwajcarskiej giełdzie SIX w styczniu. Platformy ETP są wspierane fizycznie, a bazowe aktywa cyfrowe są pod opieką Komainu, powiernika aktywów cyfrowych klasy instytucjonalnej. Jest to wspólne przedsięwzięcie globalnego banku inwestycyjnego Nomura, firmy zajmującej się ochroną aktywów cyfrowych Ledger i CoinShares. ETP, podobnie jak fundusz giełdowy, to instrument finansowy będący przedmiotem obrotu giełdowego.

Notowanie fizycznych ETP Bitcoin, Ethereum i Litecoin firmy CoinShares na giełdzie Börse Xetra nastąpiło po uzyskaniu zgody firmy na dystrybucję ETP w całej Unii Europejskiej i zapewnia inwestorom instytucjonalnym pasywną ekspozycję na aktywa cyfrowe.

„Po uruchomieniu w styczniu, fizyczna platforma CoinShares, ma teraz ponad 380 mln USD w zarządzanych aktywach i jest przeniesiona do 11 krajów” – powiedział w oświadczeniu dyrektor ds. dochodów CoinShares Frank Spiteri.

Notowania ETP CoinShares dołączają do rosnącej liczby ETP na giełdach europejskich. WisdomTree, zarządzający aktywami z siedzibą w Nowym Jorku, ogłosił w tym miesiącu, że jego fizycznie wspierane platformy ETP Bitcoin i Ether, które są już notowane na niemieckiej Börse Xetra i szwajcarskiej SIX, są notowane na giełdach Euronext w Paryżu i Amsterdamie.

Źródło: Forkast.news

Udostępnij w social mediach: