Coindot – kryptowaluty dla celów charytatywnych

Pierwsza kryptowaluta powstała w 2009 roku i od tego czasu kryptowaluty i związana z nią technologia „blockchain” stały się znaczącą siłą napędzającą innowacje w różnych dziedzinach życia.

Teraz w różnych branżach, od zdrowia po gry, logistykę i działalność charytatywną, świat jest świadkiem masowego napływu rewolucyjnych innowacji wykorzystujących tę technologię. Te innowacyjne projekty przodują w redefiniowaniu normy i zmianie narracji w kilku branżach.

Jednym z głównych projektów, które rewolucjonizują działalność charytatywną, jest CoinDot. Ten projekt kryptograficzny zapewnia globalnej społeczności łatwy sposób na wsparcie finansowe tych, którzy napotkali trudności lub chcą urzeczywistnić swoje aspiracje.

Ponadto wśród entuzjastów kryptowalut powszechne jest stwierdzenie, że kryptowaluta na zawsze zmieni nasze życie i sposób, w jaki robimy różne rzeczy. Ale czy to tylko twierdzenie czy rzeczywistość? Odpowiedź jest prosta i jasna; to rzeczywistość, w której już żyjemy.

Rzeczywiście, kryptowaluta i technologia blockchain zmieniają sposób prowadzenia działalności charytatywnej, a w tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Ale zanim się w to zagłębimy, zaczniemy od kilku podstawowych problemów tradycyjnych platform charytatywnych.

Dobroczynność przed wprowadzeniem krypto

Dobroczynność sięga czasów samej ludzkiej egzystencji. O ile możesz to prześledzić, zawsze istniała jakaś forma działalności charytatywnej prowadzonej przez osoby, grupy lub organizacje. Jednak organizacje charytatywne zawsze borykały się z własnymi problemami, które narastały wraz z rosnącą łącznością świata jako globalnej wioski.

Organizacje charytatywne często borykają się z wyzwaniami i przeszkodami z powodu braku przejrzystości, odpowiedzialności i ograniczeń dotyczących lokalizacji darowizn, co oznacza, że ​​inne osoby z różnych części świata nie mogą ani darować, ani szukać pomocy na takich platformach.

Wszystkie powyższe wyzwania są powszechne w przypadku platform wykorzystujących fiat.

Ale jak krypto może to zmienić? Przejdźmy do tego.

Użycie krypto na cele charytatywne.

Organizacje charytatywne oparte na kryptowalutach zapewniają bardziej efektywną metodę otrzymywania darowizn. Poniżej przedstawiono przypadki użycia kryptowaluty na cele charytatywne.

  • Przejrzystość: Ponieważ transakcje kryptowalutowe są jedyne w swoim rodzaju, można je również łatwo śledzić. W rezultacie darczyńcy na różne cele czerpią korzyści z dużego stopnia przejrzystości i otwartości. To zachęca ludzi do dawania, a jednocześnie wzmacnia reputację organizacji charytatywnej jako osoby uczciwej.
  • Globalna łatwość dostępu: kryptowaluta nie jest ograniczona geograficznie i nie jest zależna od scentralizowanego rządu ani władz. W ten sposób darowizny mogą być przekazywane bezpośrednio od darczyńców na cele charytatywne w krótkim czasie. Ponadto organizacja charytatywna otrzymuje pełną kwotę za minutę lub opłatę za zaniedbanie.

Od identyfikowalnych darowizn po obniżone podatki, opłaty i łatwość darowizn, korzyści płynące z kryptowaluty dla filantropów są nieograniczone.

Wniosek

Chociaż prawdą jest, że kryptowaluta oferuje nowatorską metodę przekazywania, przyjmowania i dystrybucji darowizn, osiągnięcie pełnego potencjału wymaga powszechnego przyjęcia kryptowalut i leżącej u ich podstaw technologii blockchain.

Podobnie jak wszystkie innowacje blockchain, wciąż jesteśmy we wczesnej fazie działalności charytatywnej opartej na kryptowalutach, ale jej liczne potencjały są bardzo widoczne dla wszystkich.

Aby cieszyć się tymi korzyściami, kliknij tu.

Udostępnij w social mediach: