Coinbase listuje Shiba Inu – dlaczego nie inne?

Coinbase to w pełni regulowana i licencjonowana platforma wymiany kryptowalut, założona w 2012 roku. Od tego czasu rozwinęła się jako platforma handlowa najwyższego poziomu na całym świecie.

Giełda zapewnia użytkownikom kryptowalut informacje rynkowe i opisy kryptowalut, którymi handluje się na jego platformie. Shiba Inu dołączyła do kryptowalut notowanych na platformie Coinbase do handlu. Społeczność kryptograficzna zastanawia się, dlaczego do Coinbase nie są do tej pory dodawane lepsze krypto. Mimo że platforma wylistowała już kilka kryptowalut, Coinbase uważa, że ​​wsparcie regionalne będzie zależeć od analizy poszczególnych przypadków. Ta dotyczy kwestii prawnych, zgodności i innych czynników, które są istotne dla tej jurysdykcji.

Coinbase twierdzi, że niektóre z tych kryptowalut są dostępne w innych jurysdykcjach przed wejściem do USA. Jednak społeczność kryptowalutowa wytrwale dąży do tego, aby Coinbase listowało lepsze kryptowaluty w swojej platformie.

Co to jest Shiba Inu?

Shiba Inu to kryptowaluta przedstawiona w symbolu Dogecoina, stworzona w sierpniu 2020 roku przez anonimową osobę o imieniu „Ryoshi”.

Początkowo był to cyfrowy żart monety oparty na memie Doge. SHIB to po prostu zdecentralizowana kryptowaluta wzorowana na Dogecoin. Zajmuje obecnie 18. miejsce, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 11 miliardów dolarów.

Shiba Inu szybko zyskał na wartości, ponieważ społeczność kryptograficzna została przyciągnięta swoim urokiem połączonym z nagłówkami i tweetami od entuzjastów kryptowalut, takich jak Elon Musk i Vitalik Buterin. Co więcej, Buterin przekazał kiedyś ponad 50 bilionów tokenów Shiba Inu (o wartości ponad 1 miliarda dolarów w tym czasie) 13 maja 2020 r. na rzecz India COVID-Crypto Relief Fund.

Sieć Shiba Inu jest w pełni zabezpieczona, ponieważ jest to token ERC-20 oparty na Ethereum. Lising SHIB jest bardzo potrzebną wiadomością po tym, jak jakiś czas temu doznała ogromnego spadku. Ryoshi podjął nierozsądną decyzję o wysłaniu połowy zapasów Shiba Inu do Buterin. Powodem było to, że dążył do zminimalizowania podaży tokena i zwiększenia jego wartości.

Trajektoria SHIB podążała za boomami i upadkami szerszego świata kryptowalut. Co ciekawe, Shiba Inu ponownie znalazła się w centrum uwagi po tym, jak została notowana na Coinbase. Największej amerykańskiej giełdzie kryptowalut. W rzeczywistości wiadomość spowodowała, że cena SHIB wzrosła o ponad 40% w dniach po ogłoszeniu.

Shiba Inu notowany na Coinbase

Coinbase szczyci się jako główna giełda kryptowalut na całym świecie i z czasem rozkwitła, aby stać się standardową rampą dla nowych inwestorów kryptograficznych. Bitcoin był jedyną monetą, którą można było handlować na platformie. Zmieniło się to po tym, jak Coinbase zaczął dodawać inne kryptowaluty, które pasują do jego zdecentralizowanych kryteriów.

Coinbase rozszerzył swoją listę o inne monety, takie jak Shiba Inu, obiecując więcej, o ile spełnione zostaną jego wymagania. SHIB jest teraz dostępny na wszystkich platformach Coinbase, w tym na Coinbase.com, aplikacjach Coinbase na Androida i iOS. Użytkownicy Shiba Inu mogą teraz wykorzystywać Coinbase do handlu, wysyłania, odbierania lub przechowywania SHIB w większości regionów obsługiwanych przez Coinbase. Handel tokenem Shiba Inu jest również wspierany na Coinbase Pro. Token Shiba Inu został zaprojektowany tak, aby był obfity, z zapasem jednego biliarda w obiegu. Sieć Shiba Inu wspiera takie projekty, jak rozwój zdecentralizowanej giełdy o nazwie Shibaswap i inkubator sztuki NFT.

Dlaczego na Coinbase nie dodaje się lepszych kryptowalut?

Coinbase zaczął wymieniać kryptowaluty na swojej platformie, ale niektórzy są ciekawi, że duże krypto nie zostaną jeszcze dodane. W odpowiedzi platforma wymiany kryptowalut skierowała informacje do opinii publicznej, że pozostanie przejrzysta dla klientów w zakresie obsługi przyszłych aktywów.

Coinbase oparło swoją niechęć, twierdząc, że te aktywa będą wymagały dodatkowej pracy eksploracyjnej. Do tego czasu platforma nie mogła zagwarantować, że kryptowaluty zostaną wymienione do handlu w przyszłości. Ponadto Coinbase posiada proces aukcji, który może odmówić tym zasobom możliwości wysyłania lub odbierania za pomocą lokalnego portfela.

Giełda kryptograficzna może wymieniać te aktywa wyłącznie dla klientów do kupowania i sprzedawania. Ponadto Coinbase może zezwalać tylko na określone sposoby interakcji z tymi aktywami za pośrednictwem swojej platformy. Takie jak obsługa tylko wpłat i wypłat z przejrzystych adresów kryptograficznych. Co więcej, Coinbase może niechętnie wymieniać te aktywa, ponieważ niektóre z nich mogą być oferowane w innych jurysdykcjach, zanim zostaną notowane w USA.

Platforma będzie przedstawiać klientom przejrzystość, wyświetlając publiczne interfejsy API i inne oznaki, że prowadzi prace inżynieryjne w celu obsługi tych zasobów. Giełda wymiany kryptowalut musi dostarczać swoim klientom aktualizacje dotyczące procesu i oczekiwać, że lepsze krypto zostaną wylistowane. Niemniej jednak szał kryptograficzny może spowodować, że Coinbase wyda podobne ogłoszenia dotyczące eksploracji dodawania wielu aktywów. Z drugiej strony, niektóre z tych lepszych kryptowalut mogą stać się dostępne wszędzie. Ale inne mogą być obsługiwane tylko w określonych stanach.

Coinbase znacząco bada możliwość obsługi tych lepszych kryptowalut, co jest zgodne z procesem dodawania nowych aktywów. Platforma wymiany kryptowalut oczekuje, że te aktywa mogą wymagać dodatkowych prac eksploracyjnych. W wyniku tego jeden lub więcej z nich będzie notowało tylko w określonych jurysdykcjach lub wcale. Prawna analiza eksploracyjna platformy będzie się różnić w zależności od jurysdykcji i będzie uruchamiać tylko krypto zgodne z lokalnym prawem.

Wniosek

Shiba Inu jest jedną z kryptowalut, które dołączają do wyścigu oferowanego przez Coinbase w zakresie inwestowania, handlu i obstawiania. Użytkownicy Shiba Inu mogą skorzystać z prostego interfejsu użytkownika Coinbase, aby zainwestować w monetę. Z drugiej strony użytkownicy Shiba Inu mogą napotkać na wysokie opłaty podczas korzystania z Coinbase. W porównaniu z niektórymi z jego największych konkurentów. Chyba że korzystają z Coinbase Pro, który ma więcej funkcji.

Po tym, jak Coinbase wylistował Shiba Inu, zwanego również „zabójcą Dogecoinów”, entuzjaści kryptowalut odnowili nadzieję, że token może przewyższyć swojego rywala pod wodzą Elona Muska w “drodze na księżyc”. Mimo że Coinbase uwzględnił Shiba Inu na swojej platformie, poważna społeczność kryptograficzna w może nie znaleźć dużego wyboru altcoinów do zabawy w swoich transakcjach.

Udostępnij w social mediach: