Coinbase komentuje temat wpływu Bitcoina na ekologię

Giełda mówi, że wydobywanie Bitcoinów jest energochłonne, ale nie w przesadnym stopniu.

Coinbase opublikował oświadczenie o zużyciu energii wydobywczej Bitcoina, twierdząc, że proces ma minimalny wpływ na środowisko.

Bitcoin opiera się na energii odnawialnej

„Wydobywanie Bitcoinów jest procesem energochłonnym” – napisał Coinbase. „Nie ma na ten temat dyskusji”. Jednak firma twierdzi, że mitem jest, iż Bitcoin jest „znaczącym czynnikiem przyczyniającym się do zmiany klimatu”.

Aby argumentować ten punkt, Coinbase zauważył, że firmy wydobywcze są zachęcane do szukania taniej energii, co zwykle oznacza, że ​​wykorzystują odnawialne źródła energii i nadmiar źródeł zasilania.

Zauważył, że połowa całej mocy wydobywczej Bitcoin pochodzi z Syczuanu w Chinach, który intensywnie wykorzystuje nadwyżkę energii wodnej.

Wreszcie Coinbase zauważył, że branża kryptograficzna zajmuje się tematem zużywania energii. Firmy takie jak Square , Greenridge i Argo Blockchain prowadzą wysiłki na rzecz promowania czystego wydobywania Bitcoinów.

Inne źródła również zużywają energię

Coinbase przyznał, że Bitcoin zużywa tyle samo energii, co Norwegia. Jednak zauważył, że w szerszym kontekście, Bitcoin zapewnia ponad dwukrotnie większą wartość ekonomiczną niż Norwegia.

“Rozważ to: PKB Norwegii wynosi około 400 miliardów dolarów [ale kapitalizacja rynkowa Bitcoina] sięgnęła 1 biliona dolarów” – napisał Coinbase. „Nie jest łatwo dokonać bezpośredniego porównania, ale ważne jest, aby pamiętać, że wszystko zużywa energię”.

Firma zauważyła również, że zmarnowana energia z nieaktywnych urządzeń domowych jest równoważna 1,5 roku wydobywania bitcoinów. Dodał, że Bitcoin zużywa mniej energii niż wydobycie złota, banki i bankomaty.

Coinbase zakwestionował również twierdzenie, że Bitcoin zużywałby 14 razy więcej energii niż tradycyjna sieć płatnicza do przetworzenia 1 miliarda transakcji. Ponieważ energia jest wydawana na blok, a nie na transakcję, agregacja transakcji może zwiększyć wydajność Bitcoina.

Bitcoin Mining budzi kontrowersje

Komentarze Coinbase pojawiły się kilka tygodni po tym, jak Tesla ogłosiła decyzję o tymczasowym zawieszeniu transakcji Bitcoin z powodu zużycia energii i szukaniu mniej intensywnej alternatywy.

Ta decyzja wywołała szeroką dyskusję na temat kopania. Coinbase nie jest jedyną organizacją, która odpowiedziała na kontrowersje. Fundacja Ethereum odniosła się również do decyzji Tesli, zauważając, że Ethereum 2,0 obniży zużycie energii o 99%.

W międzyczasie FTX i BitMEX zobowiązały się do neutralizacji emisji dwutlenku węgla, przekazując darowizny w celu zrównoważenia emisji.

Krytycy prawdopodobnie nadal będą utrzymywać, że zależność Bitcoina od energii odnawialnej jest przesadzona. Konserwatywne szacunki wskazują, że 39% hashrate wydobycia Bitcoina korzystają z energii odnawialnej.

Źródło:CryptoBriefing

Udostępnij w social mediach: