Co to jest Elrond? Jak kupić EGLD

Elrond jest zbudowany z myślą o dużej skali, obsługując 15 000 transakcji na sekundę z natychmiastową ostatecznością i możliwością rozwoju, gdy technologia blockchain wchodzi do głównego nurtu.

W skrócie:

  • Elrond to blockchain, który wykorzystuje sharding do obsługi ogromnej liczby transakcji przy niskich kosztach i natychmiastowej ostateczności.
  • Obecnie obsługuje 15 000 transakcji na sekundę i podobno skaluje się do setek tysięcy.
  • Token EGLD lub Elrond eGold jest używany do transakcji, inteligentnych kontraktów, nagród i zarządzania.

Chociaż istnieje duże podekscytowanie związane z uyciem potencjału technologii blockchain do przekształcenia finansów i potencjalnego wpływu na wiele innych branż, istnieje również zrozumiała obawa, czy łańcuchy bloków można skalować w celu zaspokojenia bardzo szerokiego, głównego nurtu popytu.

Na przykład Bitcoin ma wyjątkowo ograniczoną przepustowość, podczas gdy Ethereum przekształci się wraz zuruchomieniem ETH 2.0, aby poradzić sobie z własnymi problemami ze skalowaniem.

Ale są też nowatorskie projekty blockchain, które próbują stanąć na barkach gigantów, ucząc się na ograniczeniach swoich dobrze ugruntowanych poprzedników, aby dostarczać szybszą, bardziej niezawodną technologię, którą można skalować, aby sprostać potencjalnie znacznie większej bazie użytkowników.

Elrond jest jednym z tych projektów, obiecującym blockchain „na skalę internetową”, stworzony z myślą o finansach, zastosowaniach korporacyjnych i nie tylko. Dzięki połączeniu shardingu i bezpiecznego mechanizmu konsensusu proof-of-stake.

Co to jest Elrond?

Elrond to blockchain zaprojektowany z myślą o ogromnej skalowalności i znacznej przepustowości transakcji dzięki adaptacyjnemu systemowi fragmentowania stanu, który umożliwia szybką obsługę transakcji przez wiele walidatorów.

Podczas gdy Bitcoin może obsłużyć maksymalnie siedem transakcji na sekundę, Elrond twierdzi, że jest w stanie przeforsować 15000 transakcji na sekundę za jedyne 0,001 USD każda, z natychmiastową ostatecznością. Obiecuje również możliwość skalowania do setek tysięcy transakcji na sekundę w miarę wzrostu popytu.

Biorąc pod uwagę taką szybkość i skalowalność, Elrond pozycjonuje się jako idealny łańcuch bloków dla programistów zdecentralizowanych finansów ( DeFi ) do wykorzystania w swoich aplikacjach, a także w innych rodzajach zdecentralizowanych aplikacji ( dapps ).

Elrond używa tokena eGold (EGLD) w całej sieci; przed uruchomieniem sieci głównej w lipcu 2020 r. ożywił EGLD.  Elrond pozwolił użytkownikom na zamianę 1000 ERD na 1 EGLD po uruchomieniu sieci głównej.

Jak działa Elrond?

Sharding to technika, która dzieli dane na mniejsze części i dystrybuuje je w wielu fragmentach sieci lub fragmentach, z których każdy zawiera kilka węzłów przetwarzających transakcje.

Jako podstawowa koncepcja, nie jest unikalna dla Elronda; Zilliqa to kolejny shardowany łańcuch blokowy z podobnymi celami, podczas gdy Ethereum 2.0 również zaimplementuje techniki shardowania. To, co robi Elrond nieco inaczej, to zaimplementowanie trzech różnych rodzajów shardingu – stanu, transakcji i sieci – oraz użycie przetwarzania równoległego, aby przyspieszyć czas transakcji i obsłużyć więcej na raz.

Elrond używa również tego, co nazywa bezpiecznym mechanizmem konsensusu systemu opartego na proof-of-stake . Łączy wagę tokenów EGLD przypisanych do walidatora z oceną sieci dla każdego węzła, tworząc coś w rodzaju merytokracji, a ponadto implementuje losowy wybór walidatora i regularnie przetasowuje węzły między fragmentami. Mówi się, że jest to bezpieczne rozwiązanie zapewniające konsensus o niskim opóźnieniu.

Co jest takiego specjalnego w Elrondzie?

Twórcy Elronda sugerują, że technologia ta jest dla poprzednich blockchainów tym, czym szerokopasmowe połączenie było dla połączeń dial-up, umożliwiając znacznie większą przepustowość do obsługi większej liczby transakcji i bardziej wymagających zdecentralizowanych aplikacji. Chociaż Elrond jest skierowany do programistów dapp, ma również na celu być bardziej przyjazną dla konsumenta platformą blockchain, co po raz pierwszy pokazano w aplikacji płatności Maiar .

„Czym Bitcoin był dla Cypherpunks, a Ethereum dla programistów, Elrond będzie dla prostego użytkownika Internetu” – napisał CEO Beniamin Mincu w poście na blogu ze stycznia 2021 roku . „Z zaledwie 50-100 milionami ludzi w przestrzeni blockchain, Elrond otworzy wrota, aby stworzyć nowy rynek”.

Co możesz zrobić z Elrondem?

Elrond ma być kręgosłupem zdecentralizowanych aplikacji, niezależnie od tego, czy jest to związane z finansami, czy innymi potrzebami. Rozległa skalowalność oznacza, że ​​może obsłużyć znaczny wzrost, a sharding jest używany do utrzymania tempa transakcji, nawet gdy rosną wymagania.

Token EGLD jest używany w całej sieci, w tym do transakcji, nagród z walidatora, zarządzania, stakeowania i inteligentnych kontraktów .

Maiar został zaprojektowany jako zdecentralizowana alternatywa dla aplikacji do płatności mobilnych. Z łatwiejszym wdrażaniem niż niektóre portfele kryptograficzne, tworząc kryptograficzny skrót na podstawie numeru telefonu. Aplikacja może być używana do przechowywania EGLD i innych tokenów, dokonywania płatności i stakeowania tokenów, a także innych proponowanych zastosowań.

Gdzie i jak kupić EGLD

EGLD można kupić na różnych giełdach, w tym Binance, Crypto.com, Bitfinex, OKEx i Binance.US. Dodatkowo można go kupić za pośrednictwem strony internetowej Elrond za pośrednictwem usług takich jak Moonpay i Ramp.

Oto przykład, w jaki sposób można kupić EGLD z giełdy, w tym przypadku Binance.US. Chcieliśmy kupić token o wartości 20 USD, co przy obecnym kursie – pomniejszonym o opłatę w wysokości 0,10 USD – dawało 0,349 EGLD.

Potwierdzenie zakupu ostatecznie umieszcza EGLD w Twoim portfelu na giełdzie, a następnie możesz przenieść go do zewnętrznego portfela, jeśli chcesz.

Przyszłość

Twórcy Elronda postrzegają rok 2021 jako duży krok naprzód dla łańcucha bloków. Rozpoczynając kampanię „100 dni hiper wzrostu” w styczniu, zespół opublikował aktualizacje sieci głównej z planami zwiększenia możliwości stakeownia, rozszerzenia funkcjonalności DeFi i uruchomienia zdecentralizowanej wymiany w łańcuchu bloków.

Elrond ogłosił również partnerstwo z Band Protocol w celu wdrożenia swojego cross-chain do wprowadzania rzeczywistych danych do łańcucha blokowego Elrond.

Oficjalny launch Aplikacji do płatności – Maiar, w dniu 31 stycznia kamieniem milowym dla blockchain; Maiar zaprojektowano tak, aby być twarzą konsumenta tej technologii, wprowadzając ludzi na pokład w przyjazny dla użytkownika sposób, nawet jeśli nie są oni zaznajomieni z kryptowalutą.

Interesujące będzie sprawdzenie, czy zapewni większą popularność niż inne usługi portfeli kryptowalutowych i czy utrzyma szybki wzrost cen EGLD i kapitalizacji rynkowej, które Elrond zaczął odczuwać pod koniec 2020 roku.

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.