Co to jest Binance Pay? – przesyłaj krypto bez opłat

Binance Pay to usługa największej giełdy kryptowalut na świecie – Binance. Umożliwia ona natychmiastowe, bezpieczne i darmowe przekazywanie płatności od jednego użytkownika platformy do drugiego. Za pomocą Binance Pay można przesyłać 40 różnych kryptowalut.

W tym poście przyjrzymy się bliżej Binance Pay. Wyjaśnimy co to jest, jak działa oraz dlaczego warto z niego korzystać. Tak więc, zaczynamy!

Czym jest Binance Pay?

Binance Pay to łatwa w obsłudze i intuicyjna platforma płatnicza dla kryptowalut. Właściwie można uznać, że jest to taki PayPal świata cyfrowych aktywów. Umożliwia ona przesyłanie środków do innych zarejestrowanych użytkowników giełdy i sprzedawców w celach zarówno prywatnych, jak i biznesowych.

Przelewy Binance Pay są natychmiastowe i darmowe. Można również ustawić różne preferencje płatności. W ten sposób Twoje transakcje mogą przebiegać jeszcze płynniej. Do wyboru masz ponad 40 różnych kryptowalut i możesz ustawić priorytet ich wydawania. Dzięki trmu możesz zdecydować, które tokeny mają być wydawane w pierwszej kolejności, a które jako kolejne.

Dlaczego warto korzystać z Binance Pay?

Korzystanie z Binance Pay niesie za sobą kilka świetnych korzyści. Jedną z nich jest chociażby kompletny brak opłat. Jednak to nie wszystko. Korzystając z Binance Pay możesz cieszyć się:

  • Brakiem opłat – Binance Pay jest całkowicie darmową usługą. Przelewy nie są obarczone nawet opłatami sieciowymi. Oznacza to zakupy po najbardziej uczciwych cenach i bez obaw o niespodziewane koszty.
  • Największą krypto platformą – Binance posiada prawie 30 milionów użytkowników na całym świecie, którzy w 2021 roku obrócili już ponad 7 bilionami dolarów. Binance jest poważną i niezawodną platformą o ugruntowanej reputacji.
  • Natychmiastowymi transakcjami – transakcje Binance Pay są natychmiastowe. Nie musisz więc oczekiwać na potwierdzenia stron trzecich czy pośredników. Wprowadzasz dane osoby, do której chcesz wysłać pieniądze, następnie je potwierdzasz, a odbiorca otrzymuje środki. Wszystko to za darmo i w ciągu ułamka sekundy.
  • Wolnością – Główna zaleta kryptowalut polega na wolności, jaką zapewniają użytkownikowi. Wolność od kontroli rządowej. Wolność od ograniczeń geograficznych. I wolność od banków centralnych. Binance jest dostępny w większości krajów na całym świecie. Z wyjątkiem kilku jurysdykcji, w których rząd całkowicie zakazał kryptowalut.
  • Obsługą ponad 40 kryptowalut – od Bitcoina po Ethereum, DOGE, USD Tether, Litecoin i wiele innych. Binance Pay umożliwia dokonywanie transakcji za pomocą najbardziej popularnych monet. Odbiorca otrzyma dokładną ilość dokładnie tej waluty, którą wysyłasz.
  • Integracją z kartą Binance – System Binance Pay pozwala również na integrację karty debetowej Binance.
  • Łatwością użycia – System Binance Pay jest intuicyjny i łatwy w użyciu. Oferuje cztery metody wysyłania pieniędzy: skanowanie kodu QR, wprowadzanie adresu e-mail odbiorcy, numeru telefonu lub Pay ID.
  • Dostęp do marketplace – Binance posiada swój własny rynek, na którym sprzedawcy, którzy weszli w partnerstwo z giełdą oferują swoje usługi. Jednocześnie metodą płatności jest właśnie Binace Pay.

Jak korzystać z Binance Pay?

Jeśli chcesz wysłać kryptowaluty za pośrednictwem Binance Pay, możesz to zrobić za pomocą kilku kroków. Oto co musisz zrobić:

Krok 1 – Zaloguj się lub zarejestruj na Binance

Jeśli masz już konto Binance, zaloguj się na nie. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, aby skorzystać z usługi Binance Pay, będziesz musiał najpierw je założyć przejść weryfikację tożsamości. Następnie możesz przejść bezpośrednio do strony Binance Pay, którą znajdziesz pod tym linkiem.

Krok 2 – Wybierz nazwę użytkownika i PIN

Jeśli po raz pierwszy korzystasz z Binance Pay, musisz zarejestrować nazwę użytkownika i PIN, którego będziesz używał w systemie. Aby to zrobić w aplikacji, przejdź do “Profil”, “Pay”, a następnie “Binance Pay”. W tym miejscu będziesz mógł wprowadzić swój nick o długości od 4 do 16 znaków. Pamiętaj, że w przyszłości nie będziesz mógł już go zmienić. Wybierz więc mądrze. Następnie wprowadź 6-cyfrowy kod PIN i gotowe.

Jeżeli wcześniej korzystałeś już z Binance P2P, powinieneś mieć już ustawione te informacje.

Krok 3 – Wybierz czy chcesz wysłać czy odebrać kryptowaluty

Teraz najedź myszką na “Portfel” znajdujący się w prawym górnym rogi, a następnie kliknij “Portfel Finansowania”.

Twoim oczom ukażą się takie ikony:

Najedź kursorem na Pay i wybierz “Pay” lub “Odbierz”, w zależności czy chcesz wysłać, czy odebrać kryptowaluty.

Krok 4 – Wyślij kryptowaluty za pomocą Binance Pay

Aby wysłać kryptowaluty przy pomocy Binance Pay, w poprzednim kroku musiałeś kliknąć “Pay”. Następnie wpisz dane osoby, do której chcesz przesłać środki. Wystarczy, że posiadasz jego Pay ID, email lub numer telefonu przypisany do jego konta. Alternatywnie możesz skorzystać z listy kontaktów.

Następnie musisz wybrać kryptowalutę, kwotę oraz ewentualnie dołączyć do transakcji notatkę. Kliknij kontynuuj, potwierdź 2FA i gotowe. Gratulujemy, właśnie wysłałeś kryptowaluty za darmo przy pomocy Binance Pay.

Krok 5 – Odbierz kryptowaluty za pomocą Binance Pay

Proces odbioru kryptowalut przez Binance Pay jest równie intuicyjny co proces wysyłania. Aby odebrać środki, w kroku trzecim wybierz opcję “Odbierz”. W tym miejscu wybierz kryptowalutę, którą chcesz otrzymać i opcjonalnie kwotę. Następnie klikając “Zapisz QR”, możesz zapisać kod QR i wysłać go do drugiej strony transakcji. Pamiętaj jednak, że gdy później będziesz chciał odebrać inną walutę, system wygeneruje nowy kod.

To by było na tyle. Mamy nadzieję, że klarownie wytłumaczyliśmy Ci na czym polega wysyłanie oraz odbieranie kryptowalut z Binance Pay.

Udostępnij w social mediach: