Co ma NFT czego nie ma Bitcoin?

Co ma NFT czego nie ma Bitcoin

NFT wydaje się być gotowy do wzniesienia przemysłu blockchain na nowe wyżyny. Jednak, podobnie jak wiele nowych technologii, które pojawiły się przed nimi, zmiany mogą być powolne.

NFT stwarzają możliwości dla wszystkich twórców z takich dziedzin jak sztuki wizualne, projektanci gier, muzycy itp. A wszyscy oni pozyskują nowe źródła przychodów. Częścią tego, co czyni je tak ekscytującymi, jest różnorodność aktywów, które mogą reprezentować – wirtualne przedmioty kolekcjonerskie, elementy gier, grafiki cyfrowe, bilety na wydarzenia, nieruchomości, dokumenty tożsamości, certyfikaty i nie tylko.

NFT były przedmiotem dyskusji podczas niedawnego wywiadu ze współzałożycielem WAX Williamem E. Quigleyem. Według współzałożyciela Tether, 

„NFT staną obok filmów, muzyki i gier wideo jako odrębny format rozrywki. Każdy produkt konsumencki, którego nie można zjeść, stanie się NFT. ”

NFT z ich łatwym przenoszeniem i dowodem własności zdecydowanie odblokowały szeroki wachlarz możliwości dla rzeczywistych i wirtualnych aktywów. Quigley , który od dawna jest wielbicielem tokenów niewymienialnych , uzasadnił swoje stanowisko i poglądy na temat klasy aktywów, dodając: 

„Obecny rynek kryptowalut obraca się w dużej mierze wokół handlu i wydobycia bitcoinów oraz kryptowalut. Aby jednak zachęcić do masowej adopcji, musi odejść od tego obszaru. NFT napędzają to, ponieważ mają zdolność przechwytywania serc i umysłów osób i umieszczania ich w przestrzeni blockchain w sposób, którego nie byłyby w stanie wymienić wymienialne waluty ”.

Paris Hilton

Jak twierdzi Quigley, w ostatnich latach NFT doświadczyło „masowej adopcji”. Osobowości medialnej i bizneswoman Paris Hilton nie również obce. Rozmawiając niedawno z korespondentem CNBC, Hilton omówiła swoją podróż po kilku biznesach NFT w branży oraz swoje najnowsze inwestycje w kryptowaluty.

Tylko w zeszłym miesiącu muzyk Grimes sprzedał swoje dzieło za 6 milionów dolarów, podczas gdy hollywoodzka aktorka Lindsay Lohan, raper Ja Rule i Mark Cuban również zarobili na swoich tokenach.

Prezes zakończył wspomniany wywiad odważną prognozą dotyczącą tego samego. Użył również analogii w odniesieniu do rosnącego zapotrzebowania na cyfrowe dzieła sztuki w porównaniu z fizycznymi w przyszłości. On twierdził, 

„Każdy produkt konsumencki na tej planecie może być NFT w ciągu najbliższych 5 lub 10 lat”.

Jednak droga przed Non-fungible token nie jest pozbawiona wyzwań, ponieważ w przyszłości mogą napotkać przeszkody regulacyjne. Niezależnie od tego, przestrzeń kryptograficzna jest wciąż bardzo młoda i musi się rozwijać jako cała społeczność, produkując o wiele więcej projektów, nawet jeśli te projekty przychodzą, kończą się niepowodzeniem i odchodzą.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.