Co jest bardziej opłacalne? HODLowanie Dodgecoina czy wyjście?

Kapitalizacja rynkowa Dogecoina osiągnęła poziom 31,6 miliarda dolarów i pomimo spadku wolumenu obrotów w ciągu ostatnich 24 godzin, altcoin wzrastał. Cena była oddalona o 67% od swojego ATH wynoszącego 0,73 USD.

Wykres cen Dogecoin. Źródło: CoinGecko

Bazując na wykresie cenowym, DOGE odzyskał swoją pozycję od czasu krachu z 22 czerwca 2021 roku, kiedy spadł poniżej poziomu 0,20$. Jak podają dane on-chain z intotheblock, baza HODLerów Dodgecoina umacnia się z każdym spadkiem na rynku.
Dodatkowo potwierdzają to dane statystyczne, które ujawniają, że pomimo wzrostu wolumenu handlu w przeszłości, liczba adresów wysyłających Dodgecoin spadła.

Dogecoin wysłane z adresów – Źródło: Bitinfocharts

Prawdopodobnym jest, że HODLerzy wykupują spadek. Metryki ROI z Messari podają, że DOGE okazał się opłacalny dla HODLerów trzymających go przez minimum 90 dni do roku. Wolumen społeczny jest kluczowym czynnikiem, zaraz po metrykach HODLerów. A bazując na nich, 69% HODLerów na obecnym poziomie cenowym jest rentownych, przy
czym koncentracja dużych HODLerów wynosi do 66%.
Opierając się o metryki HODLerów z IntotheBlock, w ciągu ostatniego tygodnia miały miejsce duże transakcje o łącznej wartości 35,82 miliardów dolarów i to właśnie one napędziły wartość DOGE’a.

Wolumen społeczny spadł, co wskazuje na zbliżający się rajd cenowy. Zatem, podczas gdy HODLerzy kontynuują akumulację, lepiej jest HODLować DOGE’a czy wychodzić? Biorąc pod uwagę powyższe wskaźniki oraz wzrost napływu dużych portfeli, opłacalność HODLowania DOGE’a jest prawdopodobna. Jednakże, jeśli day traderzy szukają wysokiego i szybkiego ROI, sprzedaż DOGE’a na rzecz innych altcoinów może być dobrym rozwiązaniem.

Zasubskrybuj nasz newsletter. Nie wysyłamy spamu. Tylko nowe informacje!


Tłumaczenie: Kornelia Oleś – dla Coinspector.pl
Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: