Chiny używają Bitcoina jako broni finansowej przeciwko USA

Coinspector.pl

Według współzałożyciela Paypal, Petera Thiela, chiński rząd, który nienawidzi statusu waluty rezerwowej dolara amerykańskiego, może używać bitcoina jako broni finansowej przeciwko USA. 

Chociaż przyznaje on, że Chiny nie mają zamiaru uczynić Juana Renminbi walutą rezerwową. Thiel nadal uważa, że ​​kraj azjatycki może tęsknić za Bitcoinem, ponieważ osłabia to wpływ dolara.

Rezerwowe waluty

Przemawiając na ostatnim seminarium Fundacji Richarda Nixona , Thiel zasugerował również, że Chiny najlepiej chciałyby mieć dwie waluty rezerwowe, które przeciwdziałają dolarowi. Mówi, że kraj azjatycki już używa waluty euro jako broni przeciwko dolarowi, chociaż twierdzi, że „ostatnia dekada nie do końca się tak potoczyła”.

Według Thiela, samozwańczego maksymalizatora Bitcoinów, Bitcoin stał się teraz drugą walutą rezerwową, której Chiny używają do walki z wpływem dolara. W rezultacie Thiel uważa, że ​​rząd USA powinien zacząć zadawać trudne pytania o to, „jak to działa”.

Wiodąca pozycja Chin w dziedzinie cyfrowej waluty

W międzyczasie współzałożyciel Paypal podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat widocznej przewagi Chin w wyścigu do wprowadzenia walut cyfrowych emitowanych przez banki centralne i czy to powinno dotyczyć Stanów Zjednoczonych. Odrzucając chiński projekt dotyczący cyfrowego Renminbi, Thiel powiedział:

Jakiś wewnętrzny stablecoin w Chinach… to nie jest prawdziwa kryptowaluta, to tylko rodzaj totalitarnego urządzenia pomiarowego.

W międzyczasie inny mówca na tym samym seminarium Fundacji Richarda Nixona, były sekretarz stanu USA Mike Pompeo zgodził się z oceną Thiela dotyczącą cyfrowego juana. W swoim przemówieniu były sekretarz podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat tego, dlaczego Stany Zjednoczone pozostają w tyle za Chinami. Powiedział:

Domyślam się, że nie będziemy liderem na tym czele, gdzie autorytarny reżim, taki jak Chiny, widzi prawie wszystkie zalety posiadania zdolności do emitowania lub odbierania waluty.

Tymczasem Pompeo przewiduje, że wiele innych krajów w podobny sposób stworzy własne waluty cyfrowe, aby ominąć lub uniknąć amerykańskich sankcji lub kar.

Chociaż Pompeo potwierdził, że Stany Zjednoczone pracują nad własnym projektem waluty cyfrowej , nadal przyznaje, że jego kraj będzie wolniej wdrażać ten projekt .

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.