Charles Hoskinson z Cardano podkreśla najgorszy scenariusz dla rynków

Zegar kryptoregulacyjny w USA tyka, a ponieważ przestrzeń aktywów cyfrowych stara się zastąpić tradycyjną branżę finansową, jest nękana wieloma wyzwaniami. Liderzy branży są zajęci lobbowaniem i próbą uzyskania pewnej jasności regulacyjnej.

Mówiąc ostatnio o podobnych kwestiach, Charles Hoskinson, współzałożyciel IOHK, stanowczo zapewnił , że

 „Jako firma zrobimy wszystko, aby współpracować z organami regulacyjnymi i lobbować przeciwko„ złym ”przepisom”.  

Podkreślając najgorszy scenariusz, który ma szanse stać się rzeczywistością, powiedział:

„Byłaby to ewolucja systemu, w którym wszystko jest scentralizowane, a regulowana instytucja finansowa musi kontrolować Twoje pieniądze i autonomię. Miałoby to jeden z najbardziej szkodliwych i katastrofalnych skutków dla naszej branży i jest na to szansa ”.

Charles Gasparino z Fox Business w niedawnym tweecie wskazał, że dyrektorzy z Wall Street, blisko administracji Bidena powiedzieli, że zastępca sekretarza Wally Adeyemo będzie odgrywał kluczową rolę we wszelkich regulacjach, o które naciska sekretarz Yellen.

Ustawodawstwo w USA nie jest sprowokowane. „Złe zachowanie” w postaci manipulacji na rynku, niestabilnych giełd i licytacji wewnętrznej od dawna jest powszechne w branży kryptograficznej. Rzucając światło na to samo, powiedział Hoskinson,

„Ustawodawstwo, gdy się pojawi, w pierwszym odczuciu nie będzie zbyt korzystne i będziemy publicznie lobbować przeciwko przepisom, które są szkodliwe dla innowacji i całej branży”.

Aktywa są dziś tworzone po sztucznie zawyżonych cenach. Przy nowych przepisach byliby oni postrzegani pod innym kątem. Hoskinson powiedział, że najlepsze, co mogli zrobić, to zbudować lepszy zestaw narzędzi do zapewniania zgodności i kontynuować lobbowanie na rzecz prosperowania branży.

Jest przekonany, że nawet jeśli narzucona zostanie regulacja przynosząca skutki odwrotne do zamierzonych, ekosystem kryptograficzny jest wystarczająco duży, aby nadal funkcjonować.  Dodał,

„ Myślę, że znajdziemy sposób, aby się z tego wydostać, tak jak zawsze. Myślę, że jedyne, co mogłoby zaszkodzić mojemu krajowi i naszej gospodarce, a nie kryptowalutom na dłuższą metę to złe regulacje.

Branża kryptowalut została zbudowana przez kogoś, kto bał się rządu i jego przepisów. Podkreślając to samo, dodał:

„Kiedy przepisy stają się tajemne, urzędnicy lubią to, ponieważ wiedzą już, jak się do nich stosować, i uniemożliwia to start-upom wejście w ich przestrzeń. Stwarza więc barierę regulacyjną, a profesjonaliści to uwielbiają, ponieważ mogą zarobić miliony dolarów, pomagając firmom pozostać i przestrzegać tych przepisów ”.

Hoskinson zakończył stwierdzeniem, że nowe regulacje będą „wielkim tematem do dyskusji” i zaangażuje się w to cała branża. Powiedział,

„Wierzę, że nadchodzi regulacja. Wierzę, że nadejdzie w tym roku. Nie sądzę, aby jakiekolwiek amerykańskie regulacje ostatecznie zabiły kryptowaluty. Są tutaj, aby zostać i ostatecznie odniosą sukces ”.

Źródło:AMBCrypto, Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

14 komentarzyComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.