Charles Hoskinson ujawnia harmonogram testnetu Cardano Smart Contracts

Charles Hoskinson, założyciel Cardano, ujawnił harmonogram wdrożenia sieci testowej dla inteligentnych kontraktów Cardano.

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, opublikowal kolejny film, wyjaśniając niektóre z kolejnych kroków jakie stoją przed zespołem. W przedstawionej mapie drogowej podkreślił, że sieć testowa długo oczekiwanych inteligentnych kontraktów na Cardano powini uruchomić pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Inteligentne kontrakty Cardano coraz bliżej

W chwili pisania tego tekstu, kryptowaluta Cardano, ADA, kosztuje około 1,20 USD. Kapitalizacja rynkowa wynosi prawie 40 miliardów USD. To sprawia, że ​​jest to czwarty co do wielkości projekt pod względem całkowitej kapitalizacji.

Fakt ten przyciągnął wielu przeciwników, którzy twierdzą, że wycena jest wysoce spekulacyjna. To, co jest reklamowane jako konkurent Ethereum, nie ma jeszcze nawet możliwości inteligentnych kontraktów.

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, opublikował niedawno film przedstawiający krótko- i średnioterminową mapę drogową, informującą społeczność o tym, co nadejdzie.

W filmie, Hoskinson podsumował niektóre ostatnie wysiłki zespołu, wskazując, że wychodząc z ery Shelley, zespół już wdrożył możliwości wielu zasobów. Stało się to poprzez tak zwany hard fork „Mary”, który został uruchomiony w sieci głównej na początku marca.

Następuje faza zwana „Alonzo”. Mówiąc słowami Hoskinsona, „Alonzo bierze rozszerzony model UTXO. Jest on już częściowo w bazie kodu, dodaje to wszystko, a następnie umieszcza tę piękną platformę Plutus na szczycie Cardano”.

Dla tych, którzy się zastanawiają, Plutus jest platformą inteligentnych kontraktów w łańcuchu bloków Cardano. Jeśli chodzi o harmonogram, Hoskinson powiedział, że „pod koniec kwietnia lub na początku maja, będą mogli uruchomić sieć testową Alonzo”. Oznacza to, że „po raz pierwszy publicznie ludzie będą mogli pisać inteligentne kontrakty i wdrażać je w Cardano”.

Brak inteligentnych kontraktów nie jest istotnych dla ceny ADA

Jak wspomnieliśmy wcześniej, brak inteligentnych kontraktów jest głównym argumentem dla osób negatywnie nastawionych do Cardano. Niemniej jednak cena wzrosła z 0,17 USD 1 stycznia aż do 1,2 USD w momencie pisania tego tekstu. Obecne ATH wynosi 1,48 USD. To miało miejsce 27 lutego, zgodnie z wykresem ADA / USDT na TradingView, dając inwestorom zwrot w wysokości 770%.

adausdt_chart
ADA / USDT. Źródło: TradingView

Warto również zauważyć, że Hoskinson kierując się faktem, że wiele osób afiszuje brak inteligentnych umów dotyczących Cardano. Powiedział, że mimo to sieć jest już „w przeważającej części subskrybowana”, co wskazuje na wiele partnerstw.

Źródło/tłumaczenie: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.