Charles Hoskinson: Mapa drogowa Cardano na rok 2022

Zbliża się koniec 2021 r., Charles Hoskinson dzieli się spostrzeżeniami na temat mapy drogowej Cardano na nadchodzący rok. Komentuje również ostatnie 12 miesięcy.

Charles Hoskinson, założyciel IOHK – fundacji stojącej za Cardano – podzielił się niektórymi celami projektu w 2022 roku za pośrednictwem świątecznej transmisji na żywo na Youtube.

Hoskinson zastanawiał się nad rozwojem Cardano i całej branży kryptowalutowej. Wspomniał o rewolucji tokenów niezbywalnych (NFT). Boomie na zdecentralizowane finanse (DeFi). Również o tym, jak hakerzy celują w projekty DeFi, co doprowadziło do utraty ponad 10,5 miliarda dolarów tylko w 2021 roku.

Mówiąc o osiągnięciach Cardano w tym roku, Hoskinson zauważył, że ponad “dwa miliony aktywów” zostało wyemitowanych na Cardano, z czego większość to NFT. Dodał, że obecnie ponad 127 projektów pisze kod, aby zbudować zdecentralizowane aplikacje (dApps) w sieci, z około 20 do 30 w przygotowaniu do uruchomienia w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Cele Cardano na rok 2022

Według Charlesa Hoskinsona, niektóre z kluczowych planów Cardano na nadchodzący rok obejmują budowanie instytucji wspierających projekt oraz uruchomienie formalnej struktury projektu open-source.

W przyszłym roku powstanie formalna struktura projektu open-source, coś jak Hyperledger dla Linuksa. Zobaczymy wiele instytucji podłączonych do sieci, a wszyscy ludzie, którzy obecnie nad tym pracują, zostaną przeniesieni, w tym ja” – wyjaśnił.

Wzmocnienie pozycji państw afrykańskich

Afryka zawsze była częścią strategii fundacji, a w przyszłym roku projekt ma zamiar rozszerzyć swoje ślady na tym kontynencie.

Ponieważ w wielu krajach Afryki nadal brakuje integracji finansowej, Hoskinson ujawnił, że Fundacja planuje “zbudować finansowy system operacyjny” w Q2 2022, który da Afrykańczykom dostęp do usług DeFi.

Moim celem na drugą połowę 2022 roku jest wymyślenie, jak połączyć wszystkie kawałki razem, aby uzyskać transakcję mikrofinansowania end-to-end na Cardano.

Tak, że prawdziwa osoba w Kenii lub innego państwa z tożsamością opartą o blockchain i punktacji kredytowej, stablecoinem po drugiej stronie, Cardano będzie “szyną rozliczeń”. Peer-to-peer, person-to-person, kliknij przycisk, pożyczka idzie do nich. Oni ją spłacają, (i to) idzie do drugiej strony,

Fundacja wykonuje ruchy w celu zrewolucjonizowania i wprowadzenia równowagi i równości na świecie, koncentrując się na Afryce.

Na początku tego roku, Cardano zawarła umowę partnerską z Tanzanią. Chce dać mieszkańcom dostęp do społecznych, cyfrowych tożsamości i wzmocnienia finansowego. W sierpniu IOHK nawiązał współpracę z European Business University of Luxemburg. Chce zapewnić więcej opcji edukacyjnych dla studentów w krajach afrykańskich.

Powtarzając długoterminowy cel Cardano, założyciel projektu zauważył, że wszystkie niezbędne urządzenia i narzędzia, których brakowało w tamtym czasie, są teraz dostępne, aby osiągnąć te cele.

Udostępnij w social mediach: