Strategia Chainlink obejmuje rozszerzenie protokołu Cross Chain Interoperability Protocol (CCIP) w celu zapewnienia płynnych transakcji międzyłańcuchowych.
W swojej aktualizacji produktowej z 19 grudnia, Chainlink ogłosił szereg strategicznych inicjatyw mających na celu wypełnienie luki między tradycyjnymi finansami (TradFi) a technologią blockchain.
Dostawca kryptowalutowej wyroczni ujawnił swój plan wspierania wirtualnej tokenizacji Real World Assets (RWA) na blockchainie, co stanowi znaczący krok w integracji cyfrowych i tradycyjnych rynków aktywów.
Chainlink rozszerza się o CCIP i nowe strumienie danych
Początkowo uruchomiony w lipcu, jednym z kluczowych elementów strategii Chainlink jest ekspansja protokołu Cross Chain Interoperability Protocol (CCIP). Protokół ten odegrał kluczową rolę w umożliwieniu płynnych transakcji międzyłańcuchowych, co jest niezbędne do integracji rynków kapitałowych i RWA z blockchainem.
“Będziemy traktować CCIP priorytetowo, aby zaspokoić popyt napędzany przez rynki kapitałowe przechodzące na łańcuch” – powiedział ambasador Chainlink “ChainLinkGod”.
Ekspansja CCIP obejmie więcej łańcuchów i aktywów, skalując jego przyjęcie na rynkach kapitałowych i RWA. Chainlink wprowadził również Chainlink Data Streams i Chainlink Functions.
Strumienie danych oferują dane o niewielkich opóźnieniach zdecentralizowanym aplikacjom (dApps), zwiększając ich wydajność i niezawodność. Z drugiej strony, Chainlink Functions pozwalają inteligentnym kontraktom łączyć się z dowolnym interfejsem API, zwiększając w ten sposób ich użyteczność i możliwości dostosowywania.
Oprócz tych nowych produktów, Chainlink ulepsza swoje istniejące usługi, zapewniając zintegrowaną automatyzację w łańcuchach w celu bardziej wydajnego wykonywania inteligentnych kontraktów i bardziej modułową sieć w celu synergii z innymi usługami Chainlink.
Chainlink zwiększa przejrzystość, koncentruje się na ekspansji deweloperów
Chainlink nadał również priorytet rozwojowi produktów typu proof of reserve we współpracy z emitentami aktywów, powiernikami i audytorami.
Ten podjęty wspólnie wysiłek ma na celu zwiększenie przejrzystości wyceny aktywów bazowych i walidacji koszyków zabezpieczeń, które wspierają tokenizowane RWA, które ostatecznie odgrywają kluczową rolę w budowaniu zaufania wśród uczestników instytucjonalnych i inwestorów.
Uznając znaczenie silnej społeczności programistów, Chainlink zamierza rozszerzyć swoją globalną bazę programistów, koncentrując się na wdrażaniu programistów Web2.
Kładąc silny nacisk na region Azji i Pacyfiku (APAC) oraz Ameryki Łacińskiej (LATAM), Chainlink pokazuje swoje niezłomne zaangażowanie w pielęgnowanie integracyjnego ekosystemu blockchain na poziomie globalnym.
Pomimo tych postępów, natywny token Chainlink, LINK, doświadczył zmienności. Po osiągnięciu 19-miesięcznego szczytu na poziomie 17,25 USD w dniu 9 grudnia 2023 r., cena LINK spadła z powrotem do 15,14 USD, zgodnie z danymi CoinGecko.
Mimo to LINK pozostaje jednym z lepiej radzących sobie altcoinów, z potencjałem do znacznego ruchu na rynku byka.