Chainlink. Co go czeka w nadchodzących tygodniach?

Cena LINK stale rosła w ciągu ostatnich 2 tygodni. Osiągnęła poziom 47,40 USD, po 33% wzroście w ubiegłym tygodniu. Pomimo spadku na dwunastą pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej, rozwój struktury i dojrzewanie ekosystemu sygnalizują wzrostowy nastrój.

Było kilka indywidualnych przypadków użycia zasilanych przez sieć LINK, a większość aplikacji opiera się na jego płynności. Płynność na Uniswap osiągnęła ATH kilka godzin temu na podstawie danych z Glassnode. Jest to jeden z wielu czynników wpływających na użyteczność projektu.

LINK Płynność w Uniswap || Źródło: Twitter

Dodatkowo LINK to altcoin, który jest skoncentrowany przez dużych HODLerów. Spadek koncentracji sygnalizuje wzrost płynności na giełdach spot. Procentowa podaż LINK utrzymywana przez 1% najlepszych adresów, właśnie osiągnęła najniższy od miesiąca poziom 84,034%.

Ten spadek jest pozytywny dla ceny LINK w krótkim okresie. Ponieważ LINK zmienia teraz właściciela i uderza w portfele traderów i handlowców, którzy prawdopodobnie przyczynią się do płynności. Przy 98% rentowności HODLerów przy obecnym poziomie cen i płynności, nastroje w łańcuchu będą optymistyczne i wesprą wzrost płynności.

LINK% podaży w posiadaniu 1% najlepszych handlowców || Źródło: Twitter

LINK osiągnął nowy ATH w wysokości 51 USD w oparciu o dane z coinmarketcap.com, a dynamika utrzymuje się. Liczba transakcji w sieci wzrosła o ponad 200% w ciągu ostatniego tygodnia, a coraz więcej handlowców detalicznych wystawia swój portfel na LINK. Wyrocznie o niskiej kapitalizacji zyskują na popularności wraz ze wzrostem cen monety.

Instytucje takie jak Grayscale kontynuowały akumulacje wykorzystując spadki, podobnie jak traderzy i HODLerzy. Grayscale posiada obecnie 7,2 mln USD w Chainlink  (na podstawie danych z najnowszej aktuazliacji Grayscale). LINK, który osiąga największe zyski i jest najlepszym altcoinem, jest częścią większej liczby portfeli niż na początku 2021 r.

Z fundamentalnego punktu widzenia partnerstwa Chainlink i integracja poprzez projekty w zakresie BSC i najlepszych projektów DeFi sprawiają, że jest to istotne dla handlowca detalicznego. W przeciwieństwie do projektów ERC-20 i altcoinów, które zostały oznaczone jako łańcuchy zombie, wysoka użyteczność Chainlink napędza byczy sentyment dzięki udanym partnerstwom między innymi z Paxos Global, Smart Zip, Wowswap.io, RCN Finance i Upshot.io. Aktywność sieciowa altcoina i price action sprawiają, że jest to jeden z najgorętszych altcoinów w pierwszej 25.

Źródło: AMBcrypto ; Miasto zdjęcie utworzone przez jcomp – pl.freepik.com

Udostępnij w social mediach: