Ceny Ethereum w obliczu hard fork “Berlin”

14 kwietnia 2021 r. to historyczny dzień dla społeczności kryptograficznej. Oczekuje się, że hard fokr Berlin ETH zostanie uruchomiony, wraz z pierwszą ofertą publiczną Coinbase o wartości ponad 100 miliardów dolarów. 

Nie jest zaskoczeniem, że altcoiny (w tym Ethereum) w top-25 rosną, wraz z biegiem Bitcoina do najnowszego ATH na listach przebojów.

Najważniejszym wskaźnikiem, który podkreśla, w jaki sposób obecny wzrost altcoinów jest w odpowiedzi na te dwa wydarzenia, jest zwiększona aktywność w łańcuchu. W przypadku Ethereum najwyższą miarą jest liczba niezerowych adresów, z tym samym wzrostem , który dotknął ostatnio nowego ATH wynoszącego 57 milionów, w oparciu o dane z Glassnode.

ETH Liczba niezerowych adresów || Źródło: Twitter

ETH Liczba niezerowych adresów || Źródło: Twitter

Na podstawie załączonego wykresu, liczba niezerowych adresów w sieci Ethereum rośnie wraz z ceną i wolumenem handlu. Oprócz liczby niezerowych adresów nastąpił wzrost aktywności i wskaźników w sieci ETH, podobnie jak miało to miejsce w sieci Bitcoin.

Rosnąca aktywność sieciowa ETH || Źródło: Twitter

Jak widać na załączonym wykresie, pomimo 63% korelacji między ETH i BTC, aktywność w łańcuchu wzrosła wykładniczo dla obu aktywów. Bycze nastroje wśród traderów na najważniejszych giełdach spot są również widoczne na rynku opcji. Pochylenia opcji ETH były zdecydowanie byczy z bardzo małą zmiennością w pochyleniu.

Co więcej, implikowana zmienność również stale rośnie w przypadku ETH. Co podkreślają te wskaźniki:
a) Silny popyt na opcje Ethereum
b) Duże premie za połączenia ETH zostały zablokowane w oczekiwaniu na wzrost cen po hard forku.

Nie tylko ETH

I nie chodzi tylko o Ethereum. Oprócz ETH, topowe altcoiny, takie jak ADA, XLM, LTC i EOS, rosną w odpowiedzi na te aktualizacje i wzrost cen Ethereum.

Na przykład wolumen transakcji EOS wzrósł o prawie 50% w 24-godzinnym wykresie, podczas gdy cena wzrosła o ponad 16%. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na ceny EOS jest fakt, że jednym z najważniejszych rynków EOS jest Coinbase Pro.

Podobne aktualizacje wskaźników w łańcuchu odnotowano w przypadku Cardano. Po dwóch wzrostach cen w ciągu ostatniego miesiąca, cena Cardano była na poziomie, na którym 100% jego HODLów przynosi zyski. Podobnie w przypadku XLM przewiduje się, że wolumen handlu wzrośnie, ponieważ wzrost cen Bitcoina nabrał tempa. W rzeczywistości wolumen handlu wzrósł o ponad 40%, a cena wzrosła w przypadku Ethereum. Jest prawdopodobne, że wzrost cen napędzany dzisiejszymi wydarzeniami i bieg Bitcoina do następnego ATH może jednak sprawić, że wzrost będzie mniej niż trwały.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.