Cena XRP osiąga najwyższy poziom od 3 lat

XRP USDT Coinspector

Kryptowaluta podskoczyła o prawie 20% w ciągu ostatnich 24 godzin

Cena osiągnęła poziom 0,74 USD w poniedziałek po tym, jak waluta cyfrowa podskoczyła o około 20% w ciągu ostatnich 24 godzin. XRP osiągnął teraz najwyższy poziom od maja 2018 r. Cena kryptowaluty wzrosła po tym, jak Ripple nabył 40% udziałów w Tranglo , jednej z największych azjatyckich firm zajmujących się płatnościami transgranicznymi.

XRPUSDT Binance Tradingview

Według najnowszych danych opublikowanych przez Coinmarketcap, XRP jest siódmą co do wielkości kryptowalutą na świecie. Zasób cyfrowy ma kapitalizację rynkową wynoszącą prawie 33 miliardy dolarów. XRP jest teraz cenniejszy niż Uniswap, Chainlink i Litecoin.

Cena coina znacznie spadła w grudniu 2020 r. Po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko Ripple Labs i jego kierownictwu. Od tego czasu cena XRP rośnie. Waluta cyfrowa zniwelowała teraz wszystkie straty, które wystąpiły po procesie SEC.

W chwili pisania tego aktywa cyfrowe są sprzedawane w pobliżu 0,72 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 32,8 miliarda USD. Kryptowaluta wzrosła o ponad 200% od początku 2021 roku. XRP pozostał najlepiej prosperującą walutą cyfrową wśród 10 najlepszych w ciągu ostatnich 7 dni. Ponieważ siódmy co do wielkości zasób kryptograficzny na świecie zyskał prawie 30% w ciągu jednego tygodnia.

Adopcja XRP

Zastosowanie moenty znacznie wzrosło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Kilka organizacji na całym świecie zaczęło używać tej technologii do transakcji transgranicznych. Ripple, firma blockchain z siedzibą w San Francisco, opublikowała niedawno białą księgę na temat przyszłości walut cyfrowych banków centralnych (CBDC) i określiła XRP jako walutę pomostową dla CBDC. Według raportu opublikowanego przez CPA Australia, Bank Centralny Francji aktywnie rozważa technologię kryptowaluty jako możliwą platformę do emisji CBDC.

„Ripple i XRP cieszą się zaufaniem wielu banków jako wzór dla CBDC. Ripple umożliwia także tworzenie nowych walut, a programiści Ripple mogą decydować o czasie i ilości dostaw w podobny sposób, jak w przypadku bieżących operacji banku centralnego ”- czytamy w raporcie CPA Australia.

Źródło: Financemagnates

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.