Cena Ethereum może osiągnąć „od 6 000 do 7 000 USD” do końca roku

Zaledwie kilka dni po uruchomieniu London, hard forka Ethereum w sieci głównej, analityk kryptograficzny i wpływowy „Coin Bureau” mówił o ETH i jego docelowej cenie na koniec roku.

w  filmie  (zatytułowanym „TOP Altcoin Picks 2021 Q3”) opublikowanym na kanale YouTube „Coin Bureau”, pseudonimowy gospodarz programu powiedział, dlaczego jest tak byczy na Ethereum, które uważa za swój numer 1 monet, na pozostałą część 2021 roku.

Oto kilka rzeczy, które powiedział o Ethereum w tym filmie:

Chociaż potencjał wzrostowy Ethereum jest być może mniejszy niż innych altcoinów wspomnianych w filmie, Ethereum ma „znacznie większą szansę” na osiągnięcie tego potencjału z kilku powodów, np. z powodu uruchomienia EIP-1559 (od London hard fork) 5 sierpnia, co może w przyszłości (tj. po „Scaleniu”) przekształcić ETH w aktywa deflacyjne.

Zatwierdzenie ETH ETF przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może być „nieuchronne”, ponieważ obecnie przed Komisją znajdują się dwie propozycje ETH ETF i żadna z nich nie została jak dotąd odrzucona ani „odroczona”.

Adopcja handlu detalicznego „sięga zenitu”, a Ethereum „ostatnio przewyższa Bitcoin w codziennych aktywnych adresach portfela”.

Instytucje publiczne i prywatne „drapią się na Ethereum zarówno w celach rozwojowych, jak i inwestycyjnych”.

Wydaje się, że wielu inwestorów instytucjonalnych obecnie woli ETH od BTC, częściowo dlatego, że Ethereum 2.0 wykorzystuje konsensus PoS (proof-of-stake); instytucje takie jak blockchain PoS, ponieważ mogą „z łatwością kupić po swojemu i wykorzystać swoją siłę głosu, aby zmienić je według własnych upodobań”. Oczywiście, obstawianie to dobry sposób na zarabianie pasywnego dochodu.

Łatwo jest „postawić argumenty za 6000 do 7000 USD ETH do końca roku”.

Inny analityk kryptograficzny, który również wydaje się wierzyć, że EIP-1559 pomógł podnieść cenę ETH. I że będzie to nadal robić w przyszłości. Zwłaszcza po całkowitym przejściu na ETH 2.0 w pierwszej połowie 2021 r. jest Lark Davis, który powiedział dzisiaj:

Według danych TradingView, na giełdzie Bitstamp, cena ETH w dolarach osiągnęła dzisiejszy najwyższy poziom w ciągu dnia wynoszący 3 325 USD o 07:32 UTC. Obecnie (od godziny 20:30 UTC 14 sierpnia) kurs ETH-USD wynosi około 3 229 USD, co oznacza wzrost o 62,34% w ciągu ostatniego miesiąca.

ETHUSD wykres z Tradingview

Udostępnij w social mediach: