CBOE ponownie wkracza w przestrzeń kryptowalut

Po dwuletniej przerwie CBOE zamierza powrócić do przestrzeni bitcoinów, opracowując nowy produkt i oferując świeże produkty. 

Wydaje się, że gwałtownie rosnący popyt instytucji na BTC zmienił podejście CBOE. Dwa lata po zamknięciu platformy kontraktów terminowych Bitcoin dyrektor generalny giełdy opcji wskazał, że jego organizacja planuje opracować nowe inicjatywy koncentrujące się na różnych produktach związanych z BTC. 

  • Chicago Board Options Exchange (CBOE), jedna z największych giełd opcji w USA, była pierwszym podmiotem regulowanym, który wprowadził kontrakty terminowe na BTC w grudniu 2017 r. – w obliczu parabolicznego wzrostu ceny, który doprowadził wartość aktywa do blisko 20000 USD. 
  • Jednak organizacja zmieniła zdanie zaledwie 15 miesięcy później – po całorocznej bessie, na której bitcoin spadł do 4000 USD.  
  • W tym czasie urzędnicy CBOE powiedzieli, że oceniają swoje podejście do kryptowalut. Zaprzestali dodawania nowych kontraktów terminowych, podczas gdy ostatnie wygasły w czerwcu 2019 r. 
  • Dwa lata później przeszliśmy do przodu, a CBOE wykonało kolejny zwrot o 180 stopni. Podczas niedawnego wywiadu telefonicznego z Bloombergiem, dyrektor generalny Ed Tilly wskazał, że jego organizacja planuje powrót na scenę BTC. 
  • „Wciąż jesteśmy zainteresowani przestrzenią, nie zrezygnowaliśmy z niej. Zależy nam na zbudowaniu całej platformy. Jest duży popyt ze strony handlu detalicznego i instytucji, a my musimy tam być ”.  
  • CBOE wykonało swój pierwszy ruch pro-kryptograficzny od prawie dwóch lat w grudniu 2020 r., Kiedy podpisało umowę z CoinRoutes na „tworzenie potencjalnych danych pochodnych i produktów analitycznych”.  
  • Wcześniej CBOE podjęło również kilka nieudanych prób w sferze ETF Bitcoin obok VanEck. Tilly skomentowała najnowsze aplikacje VanEck ETF do BTC, które obecnie analizuje SEC , mówiąc, że „bardzo zależy nam na zatwierdzeniu funduszu VanEck ETF”.  

Źródło/tłumaczenie: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.