Cardano zużywa najmniej energii elektrycznej na węzeł

Crypto Carbon Ratings Institute (CCRI) opublikował nowy raport z badań pokazujący, że Cardano ($ADA) zużywa najmniej energii elektrycznej na węzeł, mimo że zużywa najwięcej energii elektrycznej na transakcję. 

Zgodnie z raportem CCRI opublikowanym w środę (2 lutego), startup badawczy skupiony na wpływie kryptoaktywów na środowisko, sieć Proof-of-Stake (PoS) Cardano zużywa największą ilość energii elektrycznej na transakcję przy 52 watogodzinach ( Wh). Organizacja stwierdziła jednak, że sieć zużywa najmniej energii elektrycznej na węzeł ze wszystkich analizowanych w badaniu projektów typu proof-of-stake. 

Źródło: 
Raport CCRI

Raport wyjaśnił swoje ustalenia, 

Ta metryka zależy od ilości transakcji odbywających się na danym blockchainie, a także całkowite zużycie energii elektrycznej na transakcję dodatkowo zależy od liczby węzłów podłączonych do odpowiedniej sieci. Ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że liczby te spadną wraz ze wzrostem wskaźnika transakcji, niezależnie od używanego łańcucha bloków. 

Raport CCRI wykazał, że Solana ($SOL) zużywa najmniej energii elektrycznej na transakcję sieci PoS przy 0,166 Wh. Spośród sześciu sieci PoS analizowanych w badaniu tylko Solana znalazła się niżej pod względem zużycia energii na transakcję niż gigantyczna Visa płatnicza z 1,49 Wh. Algorand zajął trzecie miejsce za Visą z 2,7 Wh, a za nim Avalanche, Polkadot, Tezos i Cardano.

Źródło: 
Raport CCRI

CCRI powiedział Cointelegraph, że sieci blockchain wymagają energii elektrycznej do zasilania sprzętu i uruchamiania oprogramowania, nawet w przypadku braku transakcji. Dlatego wszystkie badane łańcuchy blokowe skutkowały niższymi kosztami energii na transakcję wraz ze wzrostem liczby transakcji. 

Pomimo najniższej pozycji pod względem zużycia energii na transakcję, badanie wykazało, że Solana była odpowiedzialna za największy ślad węglowy, wynoszący 934 tony CO2 rocznie, w porównaniu z 284 tonami w przypadku Cardano. 

Udostępnij w social mediach: