Cardano ze znacznym spadkiem – czy wróci do historycznej wartości?

Analityk kryptowalut Benjamin Cowen zwrócił uwagę, iż kupno kryptowaluty Cardano w ostatnim czasie odnotowała znaczne spadki od momentu odnotowania na rynku rekordowego poziomu we wrześniu 2021 r.

Przypomnijmy, że jeszcze dnia 3 września 2021 r. wartość ADA odnotowała historyczny wzrost. Przez długi czas kryptowaluta mogła poszczycić się trendem wzrostowym, który również był uzasadniany nowymi aktualizacjami i postępem rozwoju projektu. Późniejsze adnotacje były jednak dla Cardano początkiem ciągłych spadków.

Poniżej zaprezentowano wykres odzwierciedlający zmiany o których mowa w niniejszym artykule.

Jak wynika z najświeższych notowań giełdowych, ADA w dalszym ciągu utrzymuje trend spadkowy. Od września jej wartość spadła nawet o prawie 60% rekordowej ceny.

Analityk Cowen poddając dalej analizie wartość kryptowaluty, skupia się na wskaźniku RSI (ang. Relative Strenght Index), który jest jednym z najpopularniejszych identyfikatorów używanych przez doświadczonych inwestorów w celu wyceny tego, czy składnik aktywa został nabyty i wymaga redukcji czy może jest upłynniony i wymaga odbicia ceny. Ponadto, wskaźnik ten jest dobrym komunikatem dla traderów o sile ruchu cen. RSI podkreśla również wagę każdej strategii inwestowania i jest łatwy w interpretacji.

Jak wynika z analizy dotychczasowej sytuacji rynkowej oraz wskaźnika RSI Cardano, można twierdzić, że kryptowaluta figuruje obecnie na poziomie, który nie był zauważalny od momentu korekty. Ta miala miejsce we wrześniu. Nie można zatem nie zgodzić się z opinią analityka, że prawdopodobnie jesteśmy obecnie przy historycznym minimum ADA.

Zobaczymy, czy utrzyma się teoria, iż cykle dla Bitcoina powinny się wydłużać… Jeśli ten również się wydłuży, to myślę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości będzie to postrzegane po prostu jako długa faza ponownej akumulacji dla ADA. – mówi Benjamin Cowen.

Czy w dłużej perspektywie Cardano możemy spodziewać się dalszych spadków wartości? Czy może obecny moment zostanie po prostu zapamiętany jako ten, który w ostatnim czasie doprowadził do spadku ponad 50% wartości waluty, która wydała się być obiecująca?

Udostępnij w social mediach: