Cardano – analiza 23 czerwca

Gdy Bitcoin we wtorek wykazywał tendencję spadkową, większość altcoinów również podążała za nim ze względu na ich silną korelację.

Pomimo kilku prób odparcia niedźwiedzi, rynek Cardano został wczoraj zepchnięty do poziomu cenowego 1,08 USD. Mimo że rynek znajduje się obecnie w trybie odreagowania, niedźwiedzia zmienność nadal rządzi rynkiem.

Cardano, 12-godzinny wykres

Źródło: ADAUSD na TradingView

Na powyższym wykresie widać, że ADA spadła o 48% od szczytu na poziomie 2,47 USD do 1,27 USD. Wczorajsze straty zepchnęły ADA do wsparcia na poziomie 1,08 USD. Cyfrowe aktywo poprzednio testowało ten poziom w kwietniu i zanotowało okres konsolidacji na tym poziomie.

Czy ADA może po raz kolejny ulec konsolidacji? Szanse na to są wysokie.

Uzasadnienie

Obecny rynek był napędzany przez wysoką zmienność. Niedźwiedzi czy byczy, rynek oscylował pomiędzy natychmiastowymi szczytami i dołkami. Obecne minimum zepchnęło cenę ADA poniżej 50 średniej kroczącej i wzmocniło niedźwiedzi trend.

Pomimo, że cena cofała się, narzędzie Fibonacciego odnotowało test oporu na poziomie 23.60%. Jeśli cena zdoła przełamać ten poziom, traderzy mogą utrzymać wartość 1,27 USD. Mogłoby to doprowadzić do konsolidacji wartości ADA pomiędzy 1.27 USD a 1.50 USD. Rosnąca presja kupna mogłaby pomóc cenie przekroczyć ten bezpośredni opór.

Relative Strength Index odnotował powrót ADA ze strefy wyprzedania. Wskaźnik osiągnął wartość 42, która była bliska równowadze, sugerując, że rynek próbuje osiągnąć stabilność. Wskazywała na to również zbieżność Indeksu Ruchów Kierunkowych. Wskaźnik -DI, który pozostawał powyżej +DI, teraz się zbiegał. Oznaczało to, że mimo dominującej presji spadkowej, wprowadzenie kupujących rozładowało nieco napięcia na rynku. Nie wystarczyło to jednak do odwrócenia trendu.

Wniosek

Cardano może nadal odreagowywać po wczorajszym spadku. Ponieważ cena przetestowała opór na poziomie 1,27 USD, możemy być świadkami poruszania się ceny bokiem, by zyskać stabilny grunt pod zmianę trendu. Ponieważ niedźwiedzie nastawienie pozostaje wysokie, traderzy mogą chcieć zachować ostrożność na rynku.

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: