Cardano (ADA) wzrasta o 17 % przed wprowadzeniem Alonzo

Cardano zmniejszyło prawie wszystkie swoje ostatnie straty w przededniu oczekiwanego hard forka Alonzo.

Cena Cardano (ADA) wzrosło o ponad 17 procent na giełdzie Binance, osiągając najwyższy w ciągu dnia poziom 2,78 USD.

Wykres: Binance ADASUDT

Akcja cenowa rodzimej waluty, czołowego łańcucha proof-of-stake, jest napędzana przez rosnące oczekiwania związane z nadchodzącą aktualizacją Alonzo. Ma ona wprowadzić inteligentne kontrakty do sieci.

Wydarzenie odbędzie się 12 września po miesiącach oczekiwania w społeczności kryptowalut.

Co kryło się za ostatnim spadkiem cen?

Podczas transmisji na żywo, dyrektor generalny IOG, Charles Hoskinson, stwierdził, że niedawny spadek cen ADA nie był związany z kontrowersją dotyczącą współbieżności. Odrzucając doniesienia medialne, które twierdzą inaczej.

Miliarder przypisuje spadek szerszej korekcie rynku kryptowalut:

Rynek się załamał i proporcjonalnie wszystko razem się zawaliło. Nie było przypadku, żeby wszystko było zielone i jedna rzecz spadła. Spadło, ponieważ jakoś nie udało nam się czegoś dostarczyć.

7 września cena ADA na krótko spadła o prawie 30 procent do najniższego poziomu od 19 sierpnia. Podczas dużej wyprzedaży na rynku.

Cardano zostało poddane atakom na media społecznościowe po wyboistym uruchomieniu zdecentralizowanej giełdy z wieloma pulami Minswap.

Użytkownicy zaczęli narzekać, że nie są w stanie wykonać podstawowych operacji na platformie, z powodu błędów związanych z modelem księgowym eUTxO blockchain. Wiele osób przedwcześnie doszło do wniosku, że sieć jest w stanie obsłużyć tylko jedną transakcję na blok, co jest zasadniczo fałszywe .

Obecnie programiści Cardano pracują nad różnymi rozwiązaniami skalującymi dla dApps w sieci.

Potentat kryptograficzny podkreślił również, że sieć główna zyska więcej możliwości dzięki serii okresowych aktualizacji.

„Polaryzująca” i „nieludzka”

Hoskinson skrytykował również branżę kryptowalut za to, że jest „wściekle polaryzująca” i „nieludzka”. Jako określanie tych, którzy popełniają błędy, jako „przestępców” lub „psychologicznych kłamców”.

Wyraził swoją frustrację niektórymi członkami społeczności Bitcoin, którzy nadal są przekonani, że Cardano to oszustwo.

Hoskinson twierdzi, że inteligentne kontrakty mogą być „niezwykle korzystne” dla ekosystemu Bitcoin, a także innych projektów.

Udostępnij w social mediach: