Całkowita wartość Ethereum w ETH 2.0 przekracza 3 miliony eterów

Całkowita wartość Ethereum zamknięta w kontrakcie depozytowym Ethereum 2.0 przekracza obecnie 3 miliony eteru.

Obecnie jest ustalona na poziomie 3 000 034 ETH  według Glassnode. 

Ethereum 2.0 to ulepszona wersja sieci Ethereum. Jej celem jest przełączenie sieci z obecnego algorytmu Proof of Work (PoW) na konsensus Proof of Stake (PoS).

Gold photo created by master1305 – www.freepik.com

System PoS jest prawdopodobnie bardziej skalowalny i wydajniejszy niż system PoW, a zamiast “kopania” które pomaga weryfikować transakcje, stosuje się “obstawianie”. Aby wziąć udział w stakowaniu, za które uzyskuje się określony zwrot w równoważnych aktywach, użytkownicy muszą zablokować swoje aktywa, którymi w tym przypadku jest Ethereum.

Kamień milowy stakowania Ethereum 2.0 początkowo pomógł w pomyślnym uruchomieniu  nowej sieci Beacon Chain, a ciągły rozwój stakowanego Ethereum oznacza duże zaufanie do potencjału nowego systemu.

Wzrost liczby obstawionych Ethereum następuje w kontekście nowego, najwyższego w historii kamienia milowego

Wzrost całkowitej liczby postawionych Ethereum w Ethereum 2.0 zbiega się ze wzrostem ceny Ethereum do nowego rekordu wszechczasów (ATH). Jak informowaliśmy wcześniej, Ethereum obserwuje obecnie ogromny wzrost zwyżkowy, który po raz pierwszy podniósł jego cenę do nowego ATH powyżej 1800 USD.

Wycena sieci Ethereum była spójna przez cały rok, a dynamika z zeszłego roku została utrzymana. Ethereum zyskuje na popularności, ustępując jedynie Bitcoinowi, który notuje wzrost zainteresowania instytucjonalnego.

Ostatnia cena run-in była zapewne napędzana przez notowanie go na Chicago Mercantile Exchange (CME), a także wzrost ceny Bitcoin ( BTC ). Jako w dużej mierze wschodząca klasa aktywów, Ethereum ma przed sobą wielką przyszłość dla większego wzrostu. Twórcy sieci uważają, że ten wzrost najlepiej zabezpieczyć przejściem na Ethereum 2.0.

Udostępnij w social mediach: