CAKE, STX, MANA, MATIC. Na co zwrócić uwagę

Altcoiny rosną do tego stopnia, że ​​dominacja Bitcoina pozostaje poniżej 50%, a wartość aktywa jest wciąż poniżej 64000 USD.

Jest prawdopodobne, że rosnące altcoiny w top 25 mogą być przyczyną presji sprzedaży Bitcoina i odpływu inwestycji do altcoinów. Traderzy szukają kolejnego altcoina, który prawdopodobnie przebije dwucyfrowe zwroty, a w obecnym sezonie altcoinów, Pancake Swap, Stacks, Decentraland i Polygon są niedowartościowane.

Chociaż CAKE jest obecnie jednym z 5 najlepszych altcoinów o najwyższej dominacji społecznej, cena altcoina wynosi obecnie 37,28 USD, czyli prawie 15% mniej niż jego ATH wynoszący 44,18 USD (na podstawie danych z coinmarketcap.com).

Opierając się na danych z Messari, CAKE był najlepszym graczem DeFi w zeszłym tygodniu, altcoin oferował całkowity tygodniowy zwrot w wysokości 42%. Wzrost ten następuje po wydarzeniu PancakeSwap 30 kwietnia, udanym uruchomieniu rynku prognoz. Jako farma numer jeden pod względem AMM i yield farm w Binance Smart Chain, rynek prognoz Pancake Swap był skutecznym czynnikiem wpływającym na cenę. 

Zmienność a wolumen CAKE || Źródło: Lunarcrush

Na podstawie powyższego wykresu zmienność CAKE spadła do 0,02, a altcoin nadal pozostaje niedowartościowany, konsolidując 15% z dala od ATH.

Pomimo spadku wolumenu, Stacks jest obecnie sprzedawany po 2,05 USD, prawie 30% od ATH. Pozostaje niedowartościowany od prawie miesiąca. STX był niezmiennie dużym altcoinem zyskującym przez kilka tygodni z rzędu, zanim wolumen transakcji spadł.

Może to wskazywać na spadek zainteresowania ze strony instytucji lub wielorybów. Jednak na podstawie danych rynkowych z coinmarketcap.com, istnieje zapotrzebowanie ze strony traderów na różnych giełdach. Podwójne nagrody BTC napędzały popyt, ponieważ możliwość podwojenia Bitcoinów jako nagród do obstawiania była lukratywna.

Wykres cen STX || Źródło: CoinGecko

Podczas gdy MATIC od tygodni trafia na pierwsze strony gazet, MANA, choć mniej popularna, zaczęła zyskiwać w tym tygodniu. MANA jest obecnie notowany na poziomie 1,40 USD w oparciu o dane z coinmarketcap.com. Kapitalizacja rynkowa wzrosła o prawie 6% i nawet przy obecnym poziomie cen MANA jest niedowartościowana.

Wolumen MATIC wzrósł o prawie 13% w ciągu ostatnich 24 godzin, a altcoin zyskiwał na wartości. Nastroje traderów dotyczące MATIC są obecnie neutralne. Koncentracja dużych HODLerów wynosi do 92%, a MATIC nadal rośnie, 17% od ATH. Te altcoiny CAKE, MANA, STX i MATIC są niedoceniane i zyskują na popularności w momencie pisania.

Źródło:AMBCrypto ; Wektor plik wektorowy utworzone przez rawpixel.com – pl.freepik.com

Udostępnij w social mediach: