BTC odzyskuje poziom krytyczny. Ponowny test o wartości 50 000 USD?

BTC zdołał znaleźć lokalny dołek na poziomie 46,3 tys. USD i narysował imponującą dzienną świecę z powrotem powyżej 48,1 tys.

Byki BTC będą uważnie obserwować, czy największa kryptowaluta może dążyć do ponownego testu krytycznego poziomu $50k, ponieważ grupa shortów pozostaje na poziomie $49.5k.

Wcześniej, ponad 2400 longów na BTC zostało zlikwidowanych na poziomie 46,9 tys. i 46,6 tys. USD. Wypłukując tym samym dużą część dźwigni finansowej na giełdach instrumentów pochodnych. Cena Bitcoina zdołała znaleźć wsparcie tuż nad krytyczną 200-dniową średnią kroczącą i tuż nad 21-tygodniową średnią kroczącą.

Wykres przez TradingView

Powrót trzeciego co do wielkości wieloryba BTC

Warto zauważyć, że trzeci co do wielkości portfel wielorybów, zgromadził kolejne 592 BTC w ciągu dwóch dni podczas krótkoterminowej korekty. To największy zakup, jakiego dokonał ten wieloryb w ciągu dwóch miesięcy.

Wykres według Bitinfocharts

Mając na uwadze, że wieloryb sprzedał 7500 BTC między 37 000 a 48 000 USD, co prawdopodobnie wybiło się na poziomie rentowności lub zrealizowało niewielki zysk na blokach Bitcoin zgromadzonych po tych cenach. Przed ponowną akumulacją jednostka wielorybów nadal posiadała 93,5% wszystkich swoich zasobów BTC, sygnalizując długą pozycję netto.

To wciąż dość mały zakup, biorąc pod uwagę, że ów wieloryb sprzedał w zeszłym miesiącu 7500 BTC. Nadal można wykorzystać setki milionów dolarów. Pytanie brzmi – kiedy i za jaką cenę?

Trwa faza D akumulacji Wyckoffa

Patrząc na strukturę rynku, krótkoterminowy spadek do 46,3 tys. USD nie powinien dotyczyć byków. Bitcoin wydaje się być bliski zakończenia fazy D w Wyckoff Accumulation , technicznej konsolidacji, o której wiadomo, że wyczerpuje podaż na rynku, prowadząc do znacznego wybicia w górę.

Wykres przez TradingView

Krótkoterminowe cofnięcie znalazło wsparcie w zielonej strefie wsparcia między 48,1 tys. do 46 tys. USD, czyli dokładnie to, czego oczekiwały byki. Teraz Bitcoin poświęcił trochę czasu na konsolidację między 47 tys. a 50 tys.

Dokąd zmierza cena Bitcoina?

Jeśli BTC zacznie naciskać wyżej i ponownie przetestować obszar 50 tys. Idealnie będzie, gdy BTC wyjdzie z fazy D i wejdzie w fazę E (zgodnie z modelem), w której cena wchodzi w okres „Mark Up”.

Patrząc w przyszłość na cotygodniowe zamknięcie, wydaje się, że BTC zaczyna weekend od pozytywnej nuty. BTC musi utrzymać obecny zakres cen i najlepiej cotygodniowo zamykać szczyty w celu dalszej weryfikacji największego technicznego sygnału kupna, który pojawił się dwa tygodnie temu.

W przyszłym tygodniu zbliża się również sierpniowe zamknięcie miesięczne, gdzie oczekuje się, że Bitcoin wypisze drugie miesięczne zamknięcie w górę, co będzie bacznie obserwowane przez inwestorów długoterminowych . Ogólnie rzecz biorąc, byki obroniły kluczowe wsparcie na poziomie 46 tys. USD i próbują przeprowadzić powtórny test w wysokości 50 tys. Byki odzyskały kontrolę w ostatnim czasie, ale okaże się, czy uda się odzyskać 50 tys.

Udostępnij w social mediach: