BTC Changing Hands – najniższe od 2015

Krótkoterminowa podaż Bitcoina nadal się zmniejsza, ponieważ liczba BTC zmieniających właścicieli spada do poziomów z 2015 roku.

Krótkoterminowa podaż Bitcoina spada do poziomów z 2015 r.

Zgodnie z najnowszym raportem Arcane Research, szok podażowy BTC trwa nadal, ponieważ liczba monet zmieniających właściciela spada do poziomów niewidzianych od 2015 roku.

„Liczba rąk zmieniających Bitcoina” odnosi się tutaj do wszystkich monet, które zostały ostatnio wydane. “Ostatnie” zależą od definicji analityka, ale wykres w raporcie używa metryk 1-miesięcznej i 3-miesięcznej podaży.

Ta podaż jest często określana jako krótkoterminowa, ponieważ te monety są kojarzone z traderami, którzy chcą osiągnąć szybkie zyski.

Z drugiej strony podaż długoterminowa pokazuje liczbę monet, które nie poruszały się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a więc wskaźnik jest powiązany z posiadaczami długoterminowymi.

A oto jak ostatnio wyglądał wykres dla 3-miesięcznej i 1-miesięcznej podaży dla Bitcoina:

Źródło: The Arcane Research Weekly Update – Week 36

Jak pokazuje powyższy wykres, tylko 6,8% podaży w obiegu zmieniło właściciela w ciągu ostatniego miesiąca. Podczas gdy wskaźnik dla metryki trzymiesięcznej wynosi około 15,8%.

1-miesięczna podaż Bitcoinów jest obecnie przez cały czas niska. Podczas gdy 3-miesięczna podaż utrzymuje się na poziomach zbliżonych do 2015 roku.

Niedawne pchnięcie powyżej 50 tys. USD spowodowało niewielki wzrost podaży w ciągu jednego miesiąca. Było to głównie spowodowane monetami wydanymi ostatnio w ciągu 1-3 miesięcy. Dlatego tylko krótkoterminowi posiadacze dążący do realizacji zysków przenieśli swoje BTC w tym okresie.

Oznacza to, że długoterminowi posiadacze nie przenieśli swoich monet podczas ostatnich wzrostów i czekają na dalszy wzrost ceny Bitcoina, zanim przeniosą swoje aktywa. Niska podaż krótkoterminowa może zatem okazać się wskaźnikiem byka.

Cena BTC

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina oscyluje wokół 47,5 tys. USD, co oznacza wzrost o 2,7% w ciągu ostatnich 7 dni. W ciągu ostatniego miesiąca krypto zyskało na wartości 2,4%.

Poniższy wykres przedstawia trend ceny monety w ciągu ostatnich trzech miesięcy:

Źródło: BTCUSD TradingView

Po okresie stosunkowo niskiej zmienności, Bitcoin w końcu zyskał gwałtowny ruch cenowy. W tej chwili moneta wydaje się rosnąć z powrotem, ponieważ zyskuje na wartości powyżej 47 tys.

W tej chwili nie jest jasne, gdzie kryptowaluta może zmierzać. Jeśli niska, krótkoterminowa podaż jest czymkolwiek do zrobienia, długoterminowe nastroje inwestorów wydają się być bycze.

Udostępnij w social mediach: