Brad Garlinghouse i Chris Larsen z Ripple, zgłaszają wnioski o oddalenie pozwu SEC

Prawnicy reprezentujący Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena zwrócili się do amerykańskiego sądu okręgowego o oddalenie pozwu wniesionego przez SEC przeciwko ich klientom.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen, niedawno odwołali się do sędziego Analisy Torres, składając dwa oddzielne wnioski o oddalenie poprawionej skargi US SEC przeciwko Ripple i jego kierownictwu.

Przekroczenie przepisów

liście z dnia 3 marca 2021 r. Adwokaci reprezentujący Garlinghouse stwierdzili, że pozew złożony przez SEC przeciwko Ripple był po prostu „przekroczeniem przepisów”.

Twierdzili, że zarzuty SEC dotyczące pomocy Garlinghouse w sprzedaży XRP, które, jak również twierdzili, że są zabezpieczeniem na mocy ustawy o papierach wartościowych, nie powiodły się z kilku powodów.

List brzmi:

„SEC nie rozpoznaje realiów ekonomicznych transakcji Pozwanych w XRP, rynku XRP i działalności Ripple, z których każda nie wykazuje żadnej z tradycyjnych cech umowy inwestycyjnej na mocy SEC przeciwko WJ Howey Co.”

Howey test jest często stosowany przez SEC w celu określenia, czy dany składnik aktywów wykazuje cechy “udziałowe”, a organ regulacyjny nie stwierdził, że XRP miał wszystkie jego cechy .Jednak Ripple i jego kierownictwo utrzymywali, że XRP jest wirtualną walutą, co zostało potwierdzone przez Departament Sprawiedliwości i FinCEN.

W zgłoszeniu zwrócono również uwagę na ostatnio zmienioną skargę złożoną przez SEC przed przesłuchaniem przygotowawczym w dniu 22 lutego, w której stwierdzono, że Garlinghouse naruszył przepisy dotyczące papierów wartościowych, sprzedając swoje udziały w XRP za pośrednictwem Ripple.

Bezpodstawne roszczenia

Garlinghouse podobno sprzedał w tamtym czasie ponad 60% swoich aktywów XRP wartych około 159 milionów dolarów, co spotkało się z dezaprobatą kilku członków społeczności kryptowalut.

Jednak reprezentujący go adwokaci stwierdzili, że skargi SEC przeciwko niemu są bezpodstawne, ponieważ nie ma namacalnych dowodów na to, że transakcje te rzeczywiście miały miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Powiedzieli, że „prawda jest taka, że ​​zdecydowana większość sprzedaży XRP pana Garlinghouse’a została dokonana na zagranicznych giełdach, a transakcje te nie naruszają i nie mogą naruszać federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych”.

W międzyczasie prawnicy Chrisa Larsena powiedzieli w swoim liście, że regulator nie „zgłosił roszczenia przeciwko panu Larsenowi”, nawet w swojej poprawionej skardze. W związku z tym pozew przeciwko ich klientowi powinien zostać oddalony.

Atak na kryptowaluty

Zakończenie tego pozwu SEC przeciwko Ripple znacząco wpłynie na sposób, w jaki kryptowaluty są postrzegane i regulowane. 

Dyrektor generalny stwierdził wcześniej , że ta sprawa jest „atakiem na wolność kryptowalut” i że Ripple „nie pozwoli SEC na nękanie całej branży”.

Żródło: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.