Obaj wieloletni partnerzy budują również zdecentralizowaną sieć uczenia maszynowego.
Niemiecki gigant inżynieryjny Bosch i laboratorium sztucznej inteligencji z Cambridge – Fetch.ai – wspólnie ogłosiły powstanie nowej fundacji, której celem będzie przyspieszenie przyjęcia przez przemysł agentów programowych, sztucznej inteligencji i technologii Web3.
Nowa inicjatywa, nazwana Fetch.ai Foundation, będzie koncentrować się na takich obszarach jak badania i rozwój oraz wykorzystanie aplikacji i adopcji generatorów sztucznej inteligencji i zdecentralizowanych technologii Web3 w rzeczywistych przypadkach użycia w celu poprawy istniejącej sieci.
Celem będzie również pomoc w długoterminowym rozwoju rozwiązań i usług zasilanych przez Web3 w sektorach mobilności, technologii przemysłowych i produktów konsumenckich.
W informacji prasowej, Humayun Sheikh, założyciel i dyrektor generalny Fetch.ai, skomentował:
“W ciągu najbliższych trzech lat nasz zespół będzie chciał przeznaczyć ponad 100 USD na przemysłową sztuczną inteligencję poprzez różne programy grantowe, aby przyspieszyć wzrost w naszej przestrzeni wraz z podobnie myślącymi firmami i partnerami. Chcielibyśmy również zachęcić inne podmioty przemysłowe do przyłączenia się do fundacji, aby kierować i wpływać na rozwój tego stosu technologii peer-to-peer napędzanego przez AI.”
W chwili rozpoczęcia działalności w zarządzie fundacji zasiadać będą zespoły Fetch.ai i Bosch. W międzyczasie będzie się koncentrować na powolnym rozwijaniu strategicznego wzrostu udziału w przedsiębiorstwach, które dążą do stworzenia infrastruktury dla “zdecentralizowanej gospodarki cyfrowej” napędzanej przez AI.
Peter Busch, prezes Fundacji Fetch.ai, uważa, że połączenie przełomowych technologii ze sprawdzonym, światowej klasy sprzętem i oprogramowaniem klasycznych korporacji inżynieryjnych jest kluczowe, co ostatecznie utoruje drogę innym partnerom do przyłączenia się. Busch dodał ponadto:
“Bosch, jako jeden ze światowych liderów w dziedzinie inżynierii przemysłowej i rozwiązań w zakresie mobilności, dostrzega ogromne zapotrzebowanie na inteligentne technologie i zarządzanie, aby sprostać wyzwaniom związanym z coraz bardziej połączonymi ekosystemami w zakresie bezpieczeństwa, prywatności i własności danych”.